Šikana švédského gólmana? Spoluhráči mu trefovali holý zadek | iSport.cz
14. června 2012 • 12:15

Šikana švédského gólmana? Spoluhráči mu trefovali holý zadek

Autor: mt
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Žádná velká sportovní akce se neobejde minimálně bez jednoho skandálu. O jeden takový se postarali na EURO švédští fotbalisté, kteří si zpestřili trénink v přesnosti střelby na terč. A co že měli za úkol trefovat? Volný prostor v bráně, kužel ani jiný předmět to nebyl. Švédové trefovali holý zadek náhradního gólmana Johana Wilanda.Šlo o šikanu rezervního gólmana, nebo ne? A proč si vlastní spoluhráči vybrali za terč právě brankáře FC Kodaň?

Odpověď je jednoduchá. Švédové si zpestřili tréninkovou jednotku hrou, ve které hráči stojí v kruhu a přihrávají si letící míč z první ve vzduchu.

Balon samozřejmě nesmí spadnout a dotknout se země. Náhradnímu brankáři Wilandovi tato hra nejspíš nešla. Několikrát mu míč spadl na zem, tak byl nucen stáhnout si kalhoty a vyšpulit zadek. Tréninkový dril v přesnosti střelby mohl začít.

Celá tato úsměvná událost je však ve švédských novinách pořádně kritizována a brána tak, že vlastní spoluhráči šikanovali svého brankáře.

"Je směšné říkat, že to byla šikana. Byla to jen zábava, o nic nešlo," ohrazoval se švédský záložník Pontus Wernbloom.

VIDEO: Netradiční trénink Švédska

Ať už to byla tak či onak, fotbalisté Švédska si ještě víc zavařili. Do evropského šampionátu vstoupili prohrou s domácí Ukrajinou (1:2) a v pátek je čeká silná Anglie.

Jestli nebudou v důležitém zápase alespoň bodovat, švédský tisk si z nich nejspíše udělá vlastní terč, a také se do nich bude pořádně strefovat.

Ševčenko slaví druhou branku v síti Švédska
Ševčenko slaví druhou branku v síti Švédska

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud