Zranění a zmar v deseti. Oslabení Italové nestačili na koncert šampionů | iSport.cz
1. července 2012 • 22:46

Zranění a zmar v deseti. Oslabení Italové nestačili na koncert šampionů

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
Trpišovský o Stanciovi: Když bude hrát takhle, je mi jedno, kolik bude mít bodů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španělské tiki-taka nudí, je na čase vystřídat šampiony. Takové hlasy zněly po semifinále s Portugalskem. Jenže Xavi, Iniesta a spol. jsou výjimeční. Nepřekonatelní. Ve finále si suverénně poradili s Italy, soupeři nedali nejmenší šanci. Balotelli ani další se k ničemu nedostali, navíc kvůli dvěma zraněným hráčů dohrávali poslední půlhodinu o deseti. Místo závěrečného náporu přišla jen italská bezradnost a španělský koncert.Španělé si nejlepší výkon schovávali na poslední, klíčový zápas turnaje. Dokonale se na Italy nachystali, aktivně napadali a například režiséra Pirla totálně vymazali.

Výběru Vincenta del Bosqueho pomohl i rychlý gól, když už ve 14. minutě doklepl centr Fabregase do sítě David Silva.
V závěru prvního poločasu navíc Jordi Alba s Xavim předvedli jednu z nejhezčích akcí šampionátu. Levý obránce při brejku rychlostí torpéda sprintoval snad 40 metrů, převzal milimetrový pas Xaviho a perfektně zakončil.

Italům ve finále nehrála ani karta s názvem Štěstí. Po dvaceti minutách dohrál kvůli zranění obránce Chielini. Po poločase, když Italové prohrávali 0:2, poslal trenér Prandelli do hry Di Nataleho místo Cassana.

Ke třetímu střídání sáhl kouč squadry azzury v 57. minutě. Za Montoliva šel do hry Thiago Motta. Záložník Paříž St. Germain vydržel na trávníku pouhých pět minut, když se s bolestivou grimasou sesunul k zemi a kvůli dalšímu zranění také dohrál.

Buffon s Prandellim vymýšlejí o přestávce cestou do kabiny taktiku na druhý poločasBuffon s Prandellim vymýšlejí o přestávce cestou do kabiny taktiku na druhý poločasFoto Reuters

Italové od té chvíle museli dohánět ztrátu v deseti lidech, trenér Prandelli už neměl k dispozici žádné další střídání. Mario Balotelli sice před utkáním slíbil čtvrtý gól na turnaji a titul krále střelců, ve druhém poločase se ale téměř nepotkal s balonem.

Stále vyčerpanější finalisté už nedokázali vzdorovat vítěznému tanci španělských mistrů. Střídající Fernando Torres a Juan Mata přidali další dva zásahy a bylo hotovo.

Španělé díky vítězství 4:0 ovládli třetí velký turnaj v řadě. Opět dokázali, že dali dohromady výjimečnou generaci hráčů, možná jednu z nejlepších v historii kopané.

Xavimu, Iniestovi, Casillasovi a další se dá jen zatleskat. A uznale smeknout klobouk nad tím, co tahle parta dovede...

Ramos fauluje Balotelliho
Ramos fauluje Balotelliho

Vstoupit do diskuse
1
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud