Svatý Casillas ukázal rytířské gesto: Odpískejte to už! | iSport.cz
Hynek Preisler
3. července 2012 • 10:26

Svatý Casillas ukázal rytířské gesto: Odpískejte to už!

Casillas ukázal, proč je ve fotbalovém světě tak populární.
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Nechte se pohladit rytířským příběhem, který potěší. Hlavní roli v něm při finále ME s Itálií sehrál španělský gólman Iker Casillas a jeho nevídané gesto úcty k soupeři. Španělsko vedlo nad Itálií 4:0 a již odtikával nastavený čas. Squadra azzurra hrála o deseti a spíše než o čestný úspěch se snažila, aby nedostala „bůra“. Bylo jasné, že zklamaní borci v modrém čekají na závěrečný hvizd jako na smilování.



Jiný by si možná vychutnával neopakovatelné chvíle historického triumfu třetího vítězství na velkém turnaji v řadě a přál si, ať slastné okamžiky nikdy neskončí. Ne tak kapitán Španělů Iker Casillas, kterému se na Pyrenejském poloostrově říká Svatý...

Když byl balon opět na půlce Italů, obrátil se na brankového sudí a volal na něj: „Rozhodčí! Rozhodčí! Respekt pro soupeře! Respekt pro Itálii!“

Chtěl, aby arbitr již jasně rozhodnuté utkání ukončil dříve, finálový zápas odpískal a uzavřel trápení Balotelliho a spol.

Nevěděl, že avizované tři minuty nastavení již uplynuly a hlavní sudí vzápětí poslední mač mistrovství Evropy v ukrajinském Kyjevě opravdu ukončil. Iker Casillas právě zhmotnil motto „sláva vítězům, čest poraženým“.


 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud