11. prosince 2015 • 18:41

UEFA zvýšila odměny za ME, mistr si může vydělat 27 milionů eur

Autor: ,
Dobrá zpráva i pro český národní tým
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Evropská fotbalová unie UEFA zvýšila finanční odměny za účast na mistrovství Evropy, které příští rok bude hostit Francie. Kvalifikované reprezentace, mezi kterými je i český tým, si mezi sebe rozdělí 301 milionů eur (asi osm miliard korun). Na šampionátu před čtyřmi lety činily celkové prémie 196 milionů.Za vysokým nárůstem odměn, který dnes na zasedání v Paříži před losem mistrovství Evropy schválil výkonný výbor UEFA, je zejména rozšíření turnaje z 16 na 24 týmů.

Samotná účast na mistrovství vynese svazům osm milionů eur, další milion dostanou v základní skupině za výhru a půl milionu za remízu. Postup do osmifinále je ohodnocen částkou 1,5 milionu, čtvrtfinále dalšími 2,5 miliony a semifinále čtyřmi miliony.

Vítěz šampionátu obdrží bonus osm milionů eur a poražený finalista pět milionů. Kdyby tedy mistr Evropy vyhrál všechny zápasy ve skupině, přijde si celkem na 27 milionů eur (přes 729 milionů korun). Na Euru v roce 2012 mohl vydělat maximálně 23,5 milionu.

Česká reprezentace na předchozím šampionátu v Polsku a na Ukrajině postoupila do čtvrtfinále, což jí tehdy vyneslo 12 milionů eur.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, eufa
 Klasická verze
Mobilní verze