2. června 2016 • 04:55

Hyský po české výhře: Rosický byl nejlepší, Limberský je pohodlný

Autor: ,
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatný začátek, ale nakonec zasloužené vítězství. Tak hodnotil výkon českých fotbalistů proti Rusku (2:1) expert Martin Hyský. Bývalý fotbalista rovněž chválil kapitána Tomáše Rosického, který se zaskvěl parádním gólem. Naopak pokáral levého obránce Davida Limberského. Místo něj by na EURO raději viděl Theodora Gebre Selassieho.„Chvíli trvalo, než se český tým rozjel. Brzy zbytečně inkasoval po nejisté rozehrávce, protože Darida přišel o balon možná po faulu. Ale pak pomohly střídání, když přišli Skalák, Necid, Sivok či Plašil,“ hodnotí Hyský výkon Čechů proti Rusku.

Jinak se bývalému hráči Slavie či Chotěbuzi hra svěřenců Pavla Vrby zamlouvala. „Druhý poločas byl lepší a Češi zaslouženě zvítězili. Také ale trošku zaváhal Čech, když střelu vyrazil jenom na tyčku. Obecně se ale dá říct, že na přípravný zápas to byl slušný výkon,“ tvrdí.

Zvláštní pochvalu dostal od Hyského kapitán Tomáš Rosický. „Nejlepším hráčem byl rozhodně Rosický. Byl u všeho. V první půli vymyslel tři průnikové přihrávky. Byly to gólovky, ale bohužel se nezužitkovaly. Ale to vnímání herních situací má od Boha. Klasický režisér,“ říká.

Rosický po výhře nad Ruskem: V naší hře jsou dobré i strašné věci

Nejen střelec krásné branky ale experta zaujal. „Hodně se mi líbil také Gebre Selassie. Klidně bych ho na EURO postavil na levou stranu obrany místo Limberského,“ tvrdí Hyský.

„Oproti němu je pohyblivější, rychlejší, má větší dovednosti. Zdá se mi, že Limberský je trošku pohodlnější, není už tím hráčem, kterým býval. V první půli byl jasný rozdíl mezi českou levou a pravou stranu,“ rozvíjí svou myšlenku.

Hyský se podíval i na opačnou stranu hřiště. „Gólově se prosadil Necid, podle mě útočník číslo jedna. Domnívám se, že právě on nastoupí na hrotu proti Španělsku v základní sestavě,“ předpovídá.

Necid se trefil proti Rusku: Když budu zdravý, jsem připravený dávat góly

Čech: Tyčka? Míč strašně zaplaval, málem jsem ho minul

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze