Barometr formy před EURO: Rosický je TOP, zaostává chybující Čech | iSport.cz
7. června 2016 • 11:00

Barometr formy před EURO: Rosický je TOP, zaostává chybující Čech

TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většina z nich je jako kraťasy. Tříčtvrťáky, co sahají do půlky lýtek. Forma českých reprezentantů se těsně před EURO podle hodnocení deníku Sport pohybuje okolo sedmdesáti procent s malými odchylkami nahoru a dolů. Vybočuje šéf hry Tomáš Rosický, naopak zaostává druhý lídr, chybující brankář Petr Čech.Projděte si v galerii v procentech vyjádřenou formu jednotlivých reprezentantů, jak ji po přípravných zápasech zhodnotil deník Sport:

Jak jsou na tom čeští fotbalisté před EURO? Tomáš Rosický má skvělou formu, horší je to s brankářem Petrem Čechem
Jak jsou na tom čeští fotbalisté před EURO? Tomáš Rosický má skvělou formu, horší je to s brankářem Petrem Čechem

Jak se liší česká sestava podle barometru, a ta, ve které Češi pravděpodobně nastoupí proti Španělsku?

Základní sestava Česka podle barometru formy Sportu

Jak asi Češi nastoupí proti Španělsku

Dáme si zápas. Tři na tři. Na jedné straně ti, co s formou zaostávají, na druhé ti, kterým to kope. Takže Josef Šural, David Pavelka a Petr Čech proti Tomáši Necidovi, Jaroslavu Plašilovi a Tomáši Rosickému.

Takhle to zhruba vypadá po prohrané generálce s Jižní Koreou 1:2. Něco má svoje logické důvody, něco jde zase tak trochu proti přírodě. Svým projevem udivuje kapitán Rosický. Od začátku, co se připojil k týmu, ujišťuje, že je zdravý. A pak to hlavně silnými argumenty podpírá i na hřišti. Je lehký jako pírko, pohání hru českého týmu, obchází soupeře, střílí. Proti Rusku dal gól, proti Jižní Koreji málem dva.

Vše o fotbalovém EURO 2016 čtěte ZDE »

„Je to nejlepší fotbalista, s jakým jsem kdy hrál. Od prvního tréninku v Rakousku to potvrzuje,“ zakroutil hlavou uctivě obránce Theodor Gebre Selassie.

A druhý „tým“ má svou nepřirozenost. Po skvělé sezoně, v níž si vychytal Zlatou rukavici a definitivně zbořil rekord v počtu vychytaných nul anglické Premier League, který do té doby držel David James. Jenže Petr Čech v přípravě kupí chyby.

Kdo vyhraje EURO? Sen o našem triumfu i skrytý favorit Anglie, tvrdí Češi
720p 480p 360p 240p

Proti Rusku dvě. Inkasovaný gól jde částečně za ním, i když mu obrana vůbec nijak nepíchla, ale před střelou Alexandra Kokorina se skládal dlouho a podjela mu těsně pod rukou. V tom samém zápase, na jeho konci, pak upustil z rukavic jednoduchou střelu z dálky, ke štěstí všech Čechů ale míč ťuknul jen o tyč. Ani po prohře s Jižní Koreou neodešel úplně neposkvrněný. Přímý kop, díky němuž se asijský soupeř dostal do vedení, nešel daleko od něj, měl ho na rukách, jenže balon neudržel.

„Trefil to přímo do šibenice, navíc přes zeď, od břevna...“ prohlásil Čech o sice povedené, ale určitě ne nechytatelné střele.

V tomhle je teď na jednu stranu síla a na druhou slabina českého týmu. Zatímco při pohledu na Rosického si trenér Pavel Vrba může dělat laskominy, že kapitán se svojí formou může strhnout tým okolo sebe, v Čechovi se zatím před turnajem jistoty nedořezal. Ale co není, může být. A co je, být zase nemusí...

Rosický: Když to budeme kopat do lesa, nebudeme mít šanci
720p 480p 360p 240p

Kdo překvapil v přípravě na EURO? Navrátilec Rosický i probuzený Necid
720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud