Jonáš Bartoš
10. června 2016 • 16:49

Čech představoval hráče na radnici. Chci vás ve finále, řekl starosta Tours

Fotbalisty přijal starosta Tours. Mít je tady je dvojnásobná radost, řekl
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Ještě před zahájením ostrých bojů se čeští fotbalisté znovu oblékli do slavnostních obleků, na veřejnosti tolik chválených. Mužstvo v pátek po obědě absolvovalo přivítání na radnici v Tours, kde má tábor během mistrovství Evropy. Starosta města Serge Babary popřál reprezentaci hodně štěstí, od Petra Čecha dostal porcelánový talíř a dres se jmenovkou. Hráči zase od vedení města převzali tašky s menšími dárečky.Historická a velmi pohledná radnice v Tours, malebného města na řece Loiře, měla v pátek vzácné hosty. Krátce před druhou hodinou se rozezněly houkačky, před vchod najel autobus a z něj vyskákala česká výprava.

Hlavním vyslancem Vrbova výběru byl Petr Čech. Z autobusu vystoupil jako první, ujal se i role mluvčího během slavnostního přivítání. Starosta Tours Serge Babary a další představitelé města si český tým pozvali, aby jim popřáli hodně štěstí během mistrovství Evropy.

Mužstvo se po vstupu na radnici vyfotilo na krásných schodech, pak hráči zamířili do místnosti, kde proběhl uvítací ceremoniál. Rozesadili se na židle podél oken a čekali na slovo starosty.

„Pro nás je to velká radost, že občané z Tours a okolí mají čest přivítat tady tak velký tým. Je to i potěšení pro vedení města, pro lidi z oddělení sportu, kteří se snažili o to, aby co nejlépe připravili pobyt vaší reprezentace. Přeji si, aby váš pobyt byl co nejdelší a dostali jste se do finále,“ sdělil Babary.

Fotbalisty přijal starosta Tours. Mít je tady je dvojnásobná radost, řekl

Na pódiu u starosty stál Petr Čech, který se opět blýskl perfektní francouzštinou. „Těší nás podpora města, jsme rádi, že v hotelu máme všechno potřebné. Je mi ctí, že mohu tady panu starostovi předat malé dárečky,“ prohlásil ve slavnostní chvíli český gólman. Za českou výpravu věnoval porcelánový talíř, starosta od hráčů dostal i dres se svou jmenovkou. Na oplátku každému členovi mužstva věnoval tašku s drobnými pozornostmi. „Věřím, že si je po EURO užijete,“ pousmál se Babary.

Zhruba 135 tisícové město se ze všech sil snaží, aby se českému týmu ve Francii líbilo. Už po příletu hráče čekalo vřelé uvítání na letišti, poté i ve čtyřhvězdičkovém hotelovém komplexu Chateau Belmont.

Češi se na radnici dlouho nezdrželi, po slavnostním ceremoniálu znovu naskákali do autobusu a zamířili zpátky na hotel. Odpoledne je čekal další trénink, pro veřejnost tentokrát uzavřený. Tam už Vrbovi svěřenci pilovali to hlavní, formu na start evropského šampionátu. Český tým do bojů ve skupině vstupuje v pondělí od 15:00 utkáním se Španělskem.

Manažerka hotelu, kde bydlí Češi: Fandíme i jim. Naše srdce jsou rozdělená

Který jazyk chcete? Jak Čech odpovídal anglicky, španělsky a francouzsky

Čech si podmaňuje Tours - dal rukavice zraněnému klukovi

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze