13. června 2016 • 18:49

Vácha a Jelínek o těsné prohře: Hrát bez míče je demotivující

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté proti úřadujícím mistrům Evropy ze Španělska bojovali, v obraně působili organizovaně. Představení na hranici možností jim na body ale v prvním utkání na EURO 2016 nestačilo - o prohře 0:1 rozhodl Piquého gól tři minuty před koncem. „Výkon našich se nám přesto líbil,“ shodli se vicemistr světa 1962 Josef Jelínek a záložník Sparty Lukáš Vácha, kteří komentovali zápas pro web iSport.cz.Český obranný val držel španělské kouzelníky s míčem dlouho na uzdě. A když už se dostali do šance, skvěle zakročil brankář Petr Čech. „Byl to jednoznačně náš nejlepší hráč,“ hodnotil Jelínek.

Španělé, jak je v jejich zápasech zvykem, měli míč na svých kopačkách po většinu zápasu a tlačili do dobře připravené obrany. "Musí to být dost demotivující hrát bez míče, španělský styl je až otravný,“ hodnotil Vácha.

Čechy zdobila především velká bojovnost a pečlivá defenziva. „Naši plnili pokyny, byli velmi kompaktní,“ chválil Vácha své spoluhráče z kvalifikace.

Čas plynul a česká reprezentace byla blízko k důležitému bodu. Španělé v závěru ale ukázali svou sílu, vítězství jim vystřelil stoper Gerard Piqué. „Když je štěstí unavené, sedne si i na vola. Myslím si, že Španělům spadl kámen ze srdce. Naši ale měli taky své šance, standardka Krejčího byla parádní,“ připomněl bývalý reprezentant Jelínek i zajímavé situace před španělskou brankou.

Bod proti Španělsku by měl velkou cenu, svěřenci Pavla Vrby budou muset zabojovat v dalších dvou utkání. „Hráli jsme proti velmi silnému, možná nejsilnějšímu týmu, který na EURO je. Věřím v to, že příští zápasy budou vypadat jinak,“ je přesvědčený Vácha.

Vše o EURO 2016 čtěte ZDE >>>

Hrát bez míče je demotivující, řekl během zápasu záložník Vácha

Naším nejlepším hráčem byl Čech, hodnotil utkání se Španělskem legendární Jelínek

Vácha a Jelínek hodnotí gól Španělska: Škoda, že to na konci nevyšlo

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze