14. června 2016 • 04:59

Jak viděli Čechy v cizině? Divili se, že nejvíc přihrávek měl brankář

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pro české fanoušky poctivý výkon, který držel favorita dlouho v nejistotě, zda urve všechny body. Ale jak viděli pondělní prohru Vrbova týmu se Španělskem 0:1 jinde v cizině? Defenzivní taktika si zdaleka tolik uznání nevysloužila. Experti ze Španělska a Anglie se diví, jak je možné, že nejvíce přihrávek rozdal na straně poražených brankář Petr Čech a nikoliv nikdo z pole.Podle španělského tisku neměl Vrbův tým vyšší ambice, než dotáhnout utkání k bezbrankové remíze. „Tým Pavla Vrby stanovil taktiku na 0:0 a doufal, že ho soupeř nezlomí,“ napsal španělský deník AS. Tento záměr však kvůli trefě Piquého z 87. minuty nevyšel.

„Češi stáli v 11 hráčích za míčem a spoléhali na brejky. V podstatě měli stejný plán, který zvolila Gruzie při šokující výhře 1:0,“ přidala se Marca, která připomněla šokující porážku Španělska v generálce před turnajem.

Obhájcům evropského titulu podle listu El País bránila ve skórování velká dávka smůly a skvělý brankář Čech. "Než Piqué dosáhl spravedlnosti, Španělům osud odříkal, co by si podle obrazu hry zasloužili," uvádí deník. Také El Mundo píše, že si Španělé gól zasloužili již o dost dřív. "Národní tým hrál přijatelně, v některých chvílích brilantně a ukázal některé věci, díky kterým může na tomto turnaji snít o úspěchu," píše El Mundo.

Hráči děkují pop utkání fanouškům
Hráči děkují pop utkání fanouškům

K ohrožení španělské branky se Češi dostali skutečně jen zřídka. Výmluvně působí oficiální statistický údaj UEFA, který říká, že nejvíce přihrávek (31) z českého týmu v utkání rozdal brankář Petr Čech. Co se týká přesných přihrávek, kraloval záložník Jaroslav Plašil (23).

Nad tím se pozastavil i anglický televizní expert a bývalý reprezentační fotbalista Gary Lineker. „Jasně to potvrzuje španělskou dominanci v utkání…,“ napsal Lineker na svém účtu na Twitteru. A přidal se i redaktor z britského deníku Daily Mirror. „Bude to Petr Čech proti všem?“ napsal krátce po začátku zápasu, kdy Španělé donutili českého brankáře k několika skvělým zákrokům.

Bývalý stoper a kapitán Manchesteru United Rio Ferdinand, který před začátkem turnaje pochválil český tým za elegantní obleky, zase na Twitter napsal, že Španělé vstoupili do EURO pohodlným vítězstvím. Vyslouží si Češi lepší hodnocení po pátečním zápase s Chorvaty?

Vše o EURO 2016 ve Francii najdete ZDE >>>

VÁCHA: Hrát bez míče je demotivující

Naším nejlepším hráčem byl Čech, hodnotil utkání se Španělskem legendární Jelínek

Vácha a Jelínek hodnotí gól Španělska: Škoda, že to na konci nevyšlo

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze