20. června 2016 • 10:12

Vyřazení od Turků na EURO 2008? Zklamání, pak prázdno, říká Grygera

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Byl na hřišti, když se Češi s Turky utkali v posledním zápase základní skupiny EURO před osmi lety. Zdeněk Grygera na utkání, v němž tým Karla Brücknera vedl 2:0 a pak prohrál 2:3, dodnes nerad vzpomíná. Byla to smutná rozlučka s posledním turnajem pro Grygeru samého i některé další hráče úspěšné generace: Tomáše Ujfalušiho, Davida Rozehnala, Marka Jankulovského nebo Jana Kollera.Přitom to vypadalo, že český výběr nebude chybět mezi nejlepší osmičkou. Měl dvougólový náskok, jenže v závěrečné čtvrthodině spustil na stadionu v Ženevě turecký uragán. „Už jsme si mysleli, že to dotáhneme do konce. Během zápasu ale není moc času nad tím přemýšlet,“ vrací se Grygera, který letos na EURO působí v roli televizního experta, ke klíčovému zápasu.

Grygera: Zápas s Tureckem na EURO 2008? Zklamání - a pak prázdno

„Měli jsme zápas dobře rozehraný,“ připomněl, že ještě 20 minut před koncem vedl výběr trenéra Brücknera o dva góly, o ten ale přišel, při druhém předvedl možná největší zaváhání kariéry brankář Petr Čech. V 90. minutě rozhodl o turecké výhře Nihat. „Ten spád byl rychlý, pro nás největší zklamání přišlo až po návratu domů,“ zavzpomínal na vyřazení i po základní skupině.

Jak tehdy čeští reprezentanti prožívali tvrdý úder? „Bylo tam nějaké sezení, ale také rychlé přesuny, pak se všichni rozprchnou domů, nebo na dovolenou,“ popsal Grygera, co následovalo po konci na turnaji. „Pak je takové prázdno, začne příprava na novou sezonu a už se k tomu nikdo nechce vracet,“ řekl bývalý obránce Ajaxu a Juventusu.

Turecko - Česko 3:2 (0:1), hráno 15. června 2008 v Ženevě

Branky: 88. a 90. Nihat, 75. Arda - 34. Koller, 62. Plašil. Rozhodčí: Fröjdfeldt - Wittberg, Andrén (všichni Švéd.). ŽK: Mehmet Topal, Mehmet Aurélio, Asik Emre - Galásek, Ujfaluši, Baroš. ČK: 90.+2 Volkan (Tur.) Diváci: 30.000.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

TV expert Grygera: Je příjemné být v téhle roli blízko klukům, se kterými se znám

Videoblog z Tours: Je Plašil pro tým prospěšný, nebo ne?

Rosický zůstává s týmem. Budoucnost budu řešit po EURO, říká

Darida: Rosický nám dal návod, jak bojovat na 110 %

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze