25. června 2016 • 04:59

Limberský po boku Zlatana i Kanea. V Anglii vybrali nejhorší tým EURO

Autor:
 • Do nejhorší jedenáctky EURO po skupinové fázi podle anglického webu se dostal i David Limberský Do nejhorší jedenáctky EURO po skupinové fázi podle anglického webu se dostal i David LimberskýFOTO:

  Češi odjeli z EURO bez vítězství a fanfár se také nedočkali. Snad jen David Limberský může říct, že se o něm ve Francii vědělo. Dostal se do společnosti po bok Zlatana Ibrahimovice nebo Roberta Lewandowského, ale spokojený s tím být nemůže. Prestižní magazín Four Four Two ho totiž zvolil do nejhorší jedenáctky skupinové fáze letošního EURO. Na všechny její členy se podívejte v článku.

 • Brankář: Salvatore Sirigu (Itálie)

  Dvojka za hvězdným brankářem Gianluigi Buffonem dostala šanci v posledním zápase proti Irsku. Jenže Sirigu šanci nechytil, naopak šel na jeho vrub rozhodující gól bojovného soupeře. Navíc dostal žlutou kartu.

  Salvatore Sirigu dostal laciný gólSalvatore Sirigu dostal laciný gól

 • Pravý obránce: Gokhan Gonul (Turecko)

  Turecký bek se na EURO neukázal jako dobrý hráč do kombinace. Proti Chorvatsku měl bilanci přesných přihrávek pouze 71%, proti Česku to bylo dokonce jen 68%. To jsou skutečně velmi špatná čísla. Nebyl výrazný v ofenzivě a propadal v obraně.

  Ladislav Krejčí (vpravo) v souboji s Gokhanem GonulemLadislav Krejčí (vpravo) v souboji s Gokhanem Gonulem

 • Stoper: Aleksandar Dragovic (Rakousko)

  Na EURO musí chtít hodně rychle zapomenout. V prvním utkání s Maďarskem (0:2) byl vyloučen a když se vrátil na třetí duel s Islandem (1:2), neproměnil za stavu 0:1 penaltu. A Rakousko, které mohlo být podle mnohých překvapením turnaje, jelo domů.

  Aleksandar DragovicAleksandar Dragovic

 • Stoper: Lorik Cana (Albánie)

  Zatímco Albánie na EURO příjemně překvapila, kapitán týmu Lorik Cana zklamal. Zkušený dvaatřicetiletý obránce se nechal vyloučit už po 36 minutách prvního zápasu se Švýcarskem (0:1) a do sestavy už se nevrátil.

  Lorik CanaLorik Cana

 • Levý obránce: David Limberský (Česko)

  Proti Španělsku (0:1) našlo pouze 54% jeho přihrávek cíl, proti Chorvatsku (2:2) se zase přes jeho levou stranu hrnula jedna nebezpečná akce soupeře za druhou. Zkušený bek už evidentně nestíhal a tak ho do posledního zápasu trenér Pavel Vrba nepostavil.

  Obránce David Limberský v úvodním českém zápase na EURO proti ŠpanělskuObránce David Limberský v úvodním českém zápase na EURO proti Španělsku

 • Pravý záložník: Andrij Jarmolenko (Ukrajina)

  Ukrajina na EURO zklamala, a to hodně i kvůli bídným výkonům své hvězdy. Andrij Jarmolenko přijel do Francie jako hráč, o kterého je už nějakou dobu v Evropě zájem, velké angažmá si ale nejspíš nevybojoval. Byl hodně nevýrazný.

  Andrij JarmolenkoAndrij Jarmolenko

 • Střední záložník: Roman Neustadter (Rusko)

  Rusové udělali hodně, aby Neustadter, který odehrál již dva přátelské duely za Německo, dostal ruský pas a mohl zemi reprezentovat. Jenže jeho výkony byly zklamáním. Proti Slovensku střídal o poločase, proti Walesu už ani nehrál.

  Roman NeustädterRoman Neustädter

 • Levý záložník: Raheem Sterling (Anglie)

  Anglický rychlík v prvních dvou zápasech hodně zklamal a do třetího ani nenastoupil. Sterling se sice dokázal dostat do zajímavých pozic, ale málokdy z nich něco vytěžil. Míč mu často spíše překážel.

  Raheem SterlingRaheem Sterling

 • Útočník: Harry Kane (Anglie)

  Další anglický zástupce. Podobně jako Sterling byl kanonýr Harry Kane v prvních dvou zápasech velkým zklamáním a do posledního ani nenastoupil. Navíc ho trenér Roy Hodgson vystřídal proti Walesu už o poločase a až poté dokázal favorit duel otočit. Mimochodem, skórovali střídající útočníci Jamie Vardy a Daniel Sturridge.

  Útočník Anglie Harry Kane neproměnil velkou šanciÚtočník Anglie Harry Kane neproměnil velkou šanci

 • Útočník: Robert Lewandowski (Polsko)

  Zatímco Poláci základní skupinu zvládli na výbornou a měli stejně bodů jako Němci, jejich největší hvězda byla hodně nevýrazná. Lewandowski se ani jednou neprosadil, přestože na něj tým dost hrál a měl několik šancí.

  Robert LewandowskiRobert Lewandowski

 • Útočník: Zlatan Ibrahimovic (Švédsko)

  Švédsko na něm bylo závislé a on zklamal. Zlatan Ibrahimovic nebyl na hřišti příliš vidět, působil unaveným dojmem. Jako celé Švédsko. Přestože spoluhráči na svou hvězdu posílali jeden míč za druhým, neujal se ani jeden a Švédi jeli domů bez bodu.

  Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic na EURO nezářilHvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic na EURO nezářil

 Klasická verze
Mobilní verze