1. července 2016 • 10:00

Velšská jízda pokračuje. Dovede v nejlepší formě hrající Bale svůj tým za hranici zázraku?

Autor:
Hrdina Walesu. Gareth Bale pomohl k prvnímu místu ve skupině B třemi góly ve třech zápasech
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdá se to až neuvěřitelné! Fotbalový tým Walesu, který byl na velkém turnaji naposledy na mistrovství světa v roce 1958, na letošním EURO válcuje soupeře a po osmifinálové výhře nad Severním Irskem postoupil až do čtvrtfinále. Jak si tým kolem Garetha Balea povede v další části turnaje, to se dozvíme už dnes večer.Historicky nejúspěšnější jízda Walesu pokračuje tak, jak asi nikdo nepředpokládal. Při své premiérové účasti na evropském šampionátu tým Walesu postoupil do osmifinále z prvního místa skupiny B s šesti body před druhou Anglií. S celkem šesti góly byli Velšané nejproduktivnějšími střelci na EURO co do úspěšnosti, šest branek žádný jiný tým ještě nevstřelil.

V osmifinále mohli diváci vidět neobvyklé ostrovní derby mezi Walesem a Severním Irskem, ve kterém se ani jeden z týmů neuměl příliš prosadit. V první polovině sice Wales vstřelil gól, ale ten sudí nemohli uznat, jelikož při něm Ramsey stál v ofsajdu. Rozhodla až 75. minuta, kdy po centru Balea severoirský stoper Gareth McAuley vstřelil gól do vlastní branky – padl tak už třetí vlastní gól na turnaji, což se dosud na mistrovství Evropy nikdy nestalo.

Chcete vidět super fotbal? Jděte na Novou DIGI TV>>>

Walesu zkrátka na turnaji přeje štěstí a trenér Chris Coleman dokázal složit úspěšný tým z výborných hráčů. Není divu, polovinu hráčů Walesu můžeme vídat v různých klubech z v Premier League, druhou půlku pak tvoří hráči z druhé anglické ligy Sky Bet Championship. Obě tyto anglické soutěže bude od nové sezóny exkluzivně vysílat pro sportovní fanoušky Nová DIGI TV.

Největší rozruch ale na turnaji budí hvězdný útočník Gareth Bale, který ve španělské nejvyšší soutěži La Liga hraje za Real Madrid. I jeho tak budou moci diváci vídat v příští sezoně na Nové DIGI TV, která bude zápasy La Ligy vysílat exkluzivně. Nyní Bale září na EURO, kde se stále drží na špici tabulky nejlepších střelců se třemi vstřelenými góly a jednou asistencí. Tuto hvězdu první velikosti se dokonce rozhodlo neobvykle uctít městečko Bala na severu Walesu, a to tak, že se dočasně přejmenovalo na Bale! Podle člena tamní nadšené městské rady je to skvělý způsob, jak vzdát hold Baleovi a podpořit celý velšský tým na šampionátu.

Městečko ponese název Bale oficiálně do konce účinkování velšského národního týmu na EURO. Jak dlouho to ještě bude? Zůstane Baleovi skvělá forma a dovede díky ní Wales až za hranici čtvrtfinále? To uvidíme již v dnešním utkání, kde Wales poměří své síly s týmem Belgie.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze