3. července 2016 • 19:16

Nervozita před čtvrtfinále EURO. Fanoušky vyděsil výbuch u stadionu

Autor:
Hlídkující policisté před Stade de France
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

První panika na EURO kvůli možnému útoku teroristů útoku vypukla před čtvrfinálovým duelem mezi Francii a Islandem, které se odehraje v Paříži na Stade de France. Fanoušky mířící na zápas vyděsila exploze v blízkosti stadionu, policie místo na nějaký čas uzavřela. Podle prvních informacích policie řízenou explozí zneškodnila podezřelý objekt.Bezpečnost ve Francii byla po listopadových teroristických útocích v Paříži největší otázkou před letošním EURO. Do této doby ale kromě výtržností fanoušků nemusela francouzská policie řešit výraznější problém.

ONLINE: Čtvrtfinále EURO Francie - Island sledujte zde »

Jenže při cestě na národní stadion, kde se odehraje čtvrfinále EURO mezi Francii a Islandem, slyšeli fanoušci v blízkosti mohutný výbuch a policisté je k dějišti dnešní fotbalové bitvy odmítli pustit. Podle informací médií šlo o policií řízenou detonaci, nejspíše podezřelého vozidla.

Stade de France se stalo cílem teroristů z Islámského státu už vloni v listopadu, kdy se chtěli tři útočníci dostat na stadion při přátelském utkání mezi Francii a Německem. Naštěstí se na stadion nedostali a jeden z nich se odpálil před ním.

Během sérii teroristických útoků z 13. listopadu zemřelo až 130 lidí.

VIDEO: Výbuch ve Francii před čtvrtfinále EURO

Vše o fotbalovém EURO 2016 čtěte ZDE »

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, euro 2016, výbuch
 Klasická verze
Mobilní verze