4. července 2016 • 16:55

Schweinsteiger před penaltami šokoval sudího. Tvrdil, že ví, co dělá

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překvapení? To je slabé slovo. Němec Bastian Schweinsteiger před penaltovým rozstřelem ve čtvrtfinále EURO 2016 s Itálií (1:1, na penalty 6:5) šokoval svět. Vyhrál los a mohl si vybrat, na jakou branku se budou penalty zahrávat. A vybral tu, za níž byl fanouškovský kotel soupeře. Rozhodčí Viktor Kassai na něj jen nevěřícně zíral a pro jistotu se zeptal ještě jednou, zda to myslí vážně.Záložník Manchesteru United se nedostal pro utkání s Itálií do základní sestavy. Na hřiště ale vyběhl už v 16. minutě, když se zranil Khedira. A nakonec s kapitánskou páskou na paži učinil klíčové rozhodnutí čtvrtfinálové bitvy. Před penaltami vyhrál los a ukázal, že budou mít brankáři v zádech italské fanoušky.

„Přemýšlel jsem o předchozích rozstřelech. Napadl mě ten, kdy Bayern v Lize mistrů stál proti Chelsea, střílelo na branku, kde měli místa fandové Bayernu a nedopadlo to. No a pak tu byl zápas Švýcarska s Polskem na letošní EURO. Kopalo se na branku, za níž byli Švýcaři, a postup slavilo Polsko,“ prozradil německý kapitán pro deník Bild, co hrálo roli při rozhodování.

Rozhodčí Kassai si raději ověřil, že to myslí vážně, protože čekal, že Němec ukáže na opačnou stranu. Schweinsteiger ale verdikt nezměnil, i když fandové kroutili hlavou. Ti italští dokonce řičeli nadšením, když zjistili, co se děje. Teď si ale Schweinsteiger může připadat jako machr a tvrdit, že rozhodl jednoznačně správně.

I zásluhou neobvyklého tahu se Němci chystají na čtvrteční semifinále s domácí Francií.

Rozhodčí Kassai ukazuje, na jakou branku se budou kopat penalty v rozstřelu čtvrtfinále EURO 2016 mezi Německem a Itálií. Fanoušci Německa byli v šoku.
Rozhodčí Kassai ukazuje, na jakou branku se budou kopat penalty v rozstřelu čtvrtfinále EURO 2016 mezi Německem a Itálií. Fanoušci Německa byli v šoku.

Více o EURO 2016 čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze