Neberte děti na hřiště, nejsme na rodinné oslavě, vzkázala UEFA fotbalistům | iSport.cz
5. července 2016 • 12:28

Neberte děti na hřiště, nejsme na rodinné oslavě, vzkázala UEFA fotbalistům

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení evropské fotbalové unie UEFA požádalo reprezentanty Francie, Německa, Walesu a Portugalska, aby případné vítězství v semifinále mistrovství Evropy neslavili na hrací ploše s dětmi. Podle ředitele turnaje Martina Kallena to není bezpečné.UEFA tak učinila poté, co svět obletěly fotky hráčů Walesu, jak se svými dětmi slaví čtvrtfinálové vítězství nad Belgií.

"Jsme na mistrovství Evropy, ne na rodinné oslavě," citovala agentura AP Kallena, podle kterého by děti fotbalistů mohli ohrozit fanoušci při vniknutí na hřiště nebo pořadatelé pracující s technikou.

Syn velšského fotbalisty Davida Vaughana slaví postup do semifinále EURO přímo na hřišti
Syn velšského fotbalisty Davida Vaughana slaví postup do semifinále EURO přímo na hřišti

"Stadion není nejbezpečnější místo pro malé děti. Jsou to hezké obrázky a nejsme zcela proti nim, ale opatrnost je na místě," přidal Kallen.

"Čím dál častěji se stává, že rodinní příslušníci chtějí být s hráči na trávníku, ale někde musí být hranice. Dokážete si představit tu reakci, kdyby se něco stalo malým dětem? Co uděláte? Co řeknete? Proto musíme dodržovat určitá pravidla a na hřišti měli být jen lidé s příslušnou akreditací," prohlásil.

Vše o fotbalovém EURO 2016 čtěte ZDE »

Témata:  Evropa, děti, fotbal, UEFA, Sport
 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud