Jan Malý
13. července 2016 • 04:56

Objevy na EURO 2016: Top ŠEST hvězd, které okouzlily fanoušky

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
 • Kteří fotbalisté na EURO 2016 zaujali?Kteří fotbalisté na EURO 2016 zaujali?FOTO: sport

  Ukázali svůj potenciál, nebo se předvedli tak, že to téměř nikdo nečekal. Mistrovství Evropy objevilo nové hráče, kteří zaujali a nebyli tak známí. Deník Sport vybral šest z nich – talentované mladíky, ale i zkušeného gólmana Islandu.

 • Renato Sanches (18)

  Národnost: Portugalsko
  Klub: Bayern Mnichov (záložník)
  Bilance na EURO: 6 zápasů/1 gól

  Jeden rok v áčku Benfiky Lisabon stačil k tomu, aby uhranul šéfy Bayernu Mnichov a donutil je ještě před EURO vyplatit 945 milionů korun (a možná dalších 1,2 miliardy). Sanches na šampionátu ukázal, jak velký potenciál má. Prodral se do základní sestavy, skvěle zahrál hlavně ve čtvrtfinále proti Polsku.

  Renato SanchesFoto Reuters

 • Hannes Halldórsson (32)

  Národnost: Island
  Klub: Bodö Glimt (brankář)
  Bilance na EURO: 5 zápasů/ 9 inkasovaných gólů

  Bilanci mu trochu kazí pětigólový příděl ve čtvrtfinále od Francouzů, jinak ale patřil Halldórsson k hlavním strůjcům působivého islandského tažení. Na šampionátu si připsal 27 zákroků, suverénně nejvíc ze všech gólmanů. Byl spolehlivý, v několika případech zazářil.

  Hannes HalldórssonFoto EPA

 • Chris Gunter (26)

  Národnost: Wales
  Klub: Reading (obránce)
  Bilance na EURO: 6 zápasů/ 0 gólů

  Odehrál všechny minuty na turnaji, v systému 3-5-2 mu coby halvbekovi patřila pravá strana. Tahle pozice mu sedí náramně, je aktivní, posílá do pokutového území nebezpečné centry. Skvěle zahrál proti Rusku nebo Belgii. Ve smlouvě v Readingu má výstupní klauzuli 31 milionů korun, bude o něj boj.

  Chris GunterFoto EPA

 • Joshua Kimmich (21)

  Národnost: Německo
  Klub: Bayern Mnichov (univerzál)
  Bilance na EURO: 4 zápasy/ 0 gólů

  Univerzál. Původem je střední záložník, pod Pepem Guardiolou hrál v uplynulé sezoně stopera a Joachim Löw mu v německé reprezentaci našel místo na postu pravého obránce, kde Němci dva roky hledají náhradu za Philippa Lahma. Zdá se, že se konečně trefili. Na EURO překvapil, vyšvihl se.

  Joshua KimmichFoto Reuters

 • Emre Mor (18)

  Národnost: Turecko
  Klub: Borussia Dortmund (záložník)
  Bilance na EURO: 2 zápasy/ 0 gólů

  To, jak velký talent v něm dřímá, názorně ukázal v zápase proti českému týmu, kdy defenzivu Vrbova týmu řádně procvičil. Šikovný, rychlý, dravý hráč. Před šampioná- tem nebyl moc známý, ale o jeho potenciálu velké kluby dobře věděly a Dortmund ho koupil z Nordsjaellandu za 256,5 milionu korun.

  Emre MorFoto EPA

 • Bartosz Kapustka (19)

  Národnost: Polsko
  Klub: Cracovia Krakow (záložník)
  Bilance na EURO: 4 zápasy/ 0 gólů 

  Už před turnajem u něj panovala jistá očekávání a zaskvěl se hned v prvním utkání proti Severnímu Irsku, kdy svým výkonem nadchl třeba Garyho Linekera či Ria Ferdinanda. Po uzdravení Kamila Grosického mu vytížení kleslo, i tak se ale dobře ukázal. Otázkou tak teď je, zda ho Cracovia udrží.

  Bartosz KapustkaFoto Reuters

 • Související články

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud