EURO 2020 | Ukrajinu v cestě na EURO nezastavil ani Ronaldo. Anglie si spravila chuť | iSport.cz
14. října 2019 • 23:12

Ukrajinu v cestě na EURO nezastavil ani Ronaldo. Anglie si spravila chuť

RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž
Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru

Ukrajinští fotbalisté i v oslabení porazili 2:1 úřadující evropské šampiony Portugalce a zajistili si postup na mistrovství Evropy. Jistotu účasti na Euru navzdory vysokému vítězství 6:0 v Bulharsku nemá Anglie ani mistři světa Francouzi, kteří doma remizovali 1:1 s Tureckem.

Ukrajině stačil k postupu i bod, ale domácí v Kyjevě už v šesté minutě poslal do vedení Roman Jaremčuk a ještě v prvním poločase zvýšil Andrij Jarmolenko. V 72. minutě sice dostal Taras Stěpaněnko druhou žlutou kartu a Cristiano Ronaldo z penalty snížil a připsal si 700. gól v kariéře. Ale i když hráli hosté v početní výhodě, na víc už se nezmohli.

Ukrajina, která si na Euru zahraje potřetí za sebou, se stala pátým účastníkem turnaje po Belgii, Itálii, Polsku a Rusku. Na prvním místě skupiny má s bilancí šesti výher a jediné remízy 19 bodů, o sedm víc než druzí Portugalci, kteří mají o zápas méně. Třetí je Srbsko s deseti body.

Anglie, která minulý týden nečekaně podlehla 1:2 české reprezentaci a v kvalifikacích prohrála po téměř deseti letech, si spravila chuť výhrou 6:0 v Bulharsku. Po dvou gólech dali Ross Barkley a Raheem Sterling, zbývající zásahy přidali Marcus Rashford a Harry Kane.

Zápas v Sofii byl dvakrát přerušen kvůli rasistickým pokřikům domácích fanoušků. Angličtí fotbalisté před zápasem v Sofii prohlásili, že v případě rasistického chování příznivců jsou připraveni odejít ze hřiště, ale nakonec tak neučinili. Šéf Fotbalové asociace Greg Clarke proto kvůli tomu o přestávce mluvil s trenérem Garethem Southgatem. "Ptal jsem se, jestli jsou hráči v pohodě, on řekl, že ano," citoval ho server BBC. Zápas proto pokračoval.

Anglie navzdory vysokému vítězství stále nemá jisté místo na Euru, které si mohla zajistit výhrou v Praze. Postup Anglie oddálilo Kosovo, které vyhrálo 2:0 v Černé Hoře a na třetím místě skupiny A má o bod méně než druhá Česká republika a od první Anglie ho dělí body čtyři.

Ve skupině H Francie remizovala 1:1 s Tureckem. Mistry světa v Saint-Denis poslal v 76. minutě do vedení Olivier Giroud, ale na postupové vítězství mohli domácí pomýšlet jen šest minut, protože poté vyrovnal Kaan Ayhan. Francie je s 19 body o skóre první před Tureckem, třetí Island ztrácí dva zápasy před koncem čtyři body.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina A:

Sofia: Bulharsko - Anglie 0:6 (0:3)

Branky: 20. a 32. Barkley, 45.+3 a 69.Sterling, 7. Rashford, 85. Kane.

Vilnius: Litva - Srbsko 1:2 (0:0)

Branky: 79. Kazlauskas - 49. a 53. Mitrovič.

Kyjev: Ukrajina - Portugalsko 2:1 (2:0)

Branky: 6. Jaremčuk, 27. Jarmolenko - 73. Ronaldo z pen. ČK: 72. Stěpaněnko (Ukr.).

Kišiněv: Moldavsko - Albánie 0:4 (0:3)

Branky: 22. Cikalleshi, 34. Bare, 40. Trashi, 90. Manaj.

Saint-Denis: Francie - Turecko 1:1 (0:0)

Branky: 76. Giroud - 82. Ayhan.

Reykjavík: Island - Andorra 2:0 (1:0)

Branky: 38. Sigurdsson, 65. Sigthórsson.

Česko - Kosovo ONLINE Kvalifikace EURO 2020 Český tým Oficiální míč

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů