EURO 2020 | Vyhrát skupinu s Čechy = noční můra? Anglie řeší (ne)výhody losu EURO | iSport.cz
2. prosince 2019 • 13:43

Vyhrát skupinu s Čechy = noční můra? Anglie řeší (ne)výhody losu EURO

Autor: vmn
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až bude Česko hrát 23. června ve Wembley třetí zápas EURO 2020, nepůjde jen o body do skupiny D. V novém systému se bude také řešit, kdo kam a za kým bude cestovat na osmifinále. A v Anglii mají jasno: Je výhodnější skončit na druhém místě a mít mezi nejlepší šestnáctkou kohokoli jiného, jen ne soupeře z obávané skupiny F s Německem, Francií a Portugalskem.Může prohra s podceňovaným Českem, navíc v posvátném Wembley, zvýšit šance Anglie na úspěch na mistrovství Evropy? I to řeší ostrovní média v reakci na los EURO 2020, nový systém mistrovství Evropy totiž zamíchal nejen s počtem týmů a pořadatelských měst, ale také s nasazováním pro vyřazovací část.

Stručně a jasně to už ve svém titulku shrnul server The Sun: Proč je pro Anglii lepší skončit na druhém místě ve skupině D, aby se vyhnula noční můře v osmifinále. Podobná vyjádření jsou i na serveru Talksport i navždy korektní BBC.

Jak sehnat vstupenky na EURO 2020? Více ZDE>>>

Proč? Druhý tým „české“ skupiny D bude osmifinále hrát sice v Kodani, zato proti druhému týmu z „éčka“, kde jsou horkými favority Španělé a o druhé místo se dá očekávat souboj mezi Švédskem a Polskem (čtvrtý člen skupiny zatím není znám). Zatímco vítěze skupiny D čeká druhý tým skupiny F, kde je podstatně slovutnější výběr – Německo, Francie, Portugalsko.

Anglická média berou postup (spolu s vicemistry světa z Chorvatska) skoro jako samozřejmost, jejich hlavním cílem bude se do Wembley vrátit. V Londýně se totiž následně odehrají až semifinále a finále.

„Pokud chcete vyhrát turnaj, musíte převzít kontrolu nad svým osudem a porazit ty nejlepší. Doufám, že budeme moci rozhodnout, přijmeme každého, kdo přijde,“ odmítl taktizovaní kouč Anglie Gareth Southgate. „A všichni ostatní si to samé budou myslet o zápase s námi,“ dodal.

Jak se budou nasazovat týmy pro play off EURO 2020:

Pavouk vyřazovací části mistrovství Evropy (pro větší náhled rozklikněte)Pavouk vyřazovací části mistrovství Evropy (pro větší náhled rozklikněte)Foto iSport.cz

Nevýhodou druhého místa může být o den kratší odpočinek a delší cestování. Jako vítěz skupiny by se Anglie přesunula jen v rámci Ostrovů do Dublinu, na druhém místě by čekal dvakrát delší transport do Kodaně, ale ani dánská metropole není tak daleko.

Na taktizování k osmifinále je ale čas minimálně do poloviny června, zatím není jasné ani to, s kým český tým EURO začne. Skupinu D totiž doplní vítěz play off Ligy národů, svěřence Jaroslava Šilhavého tak čeká Skotsko, Norsko, Srbsko, nebo Izrael. Do osmifinále postoupí z každé skupiny první dva týmy plus čtyři nejlepší celky ze třetích příček. 

Základní skupiny EURO 2020:

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko

Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko

Skupina C (Amsterdam, Bukurešť):
Ukrajina, Nizozemsko, Rakousko, vítěz play off skupiny D

Skupina D (Londýn, Glasgow):
Anglie, Chorvatsko, vítěz play off skupiny C, ČESKO

Skupina E (Bilbao, Dublin):
Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off skupiny B

Skupina F (Mnichov, Budapešť):
Německo, Francie, Portugalsko, vítěz play off skupiny A

Play off Ligy národů:

Skupina A: Island - Rumunsko, Bulharsko - Maďarsko
Skupina B: Bosna - Severní Irsko, Slovensko - Irsko
Skupina C: Skotsko - Izrael, Norsko - Srbsko
Skupina D: Gruzie - Bělorusko, Severní Makedonie - Kosovo

 

EURO 2020 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2020 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2020 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud