EURO 2021! Fotbalový turnaj odložen o rok, UEFA chce dohrát ligy | iSport.cz
17. března 2020 • 15:18

Fotbalové EURO je odloženo o rok! Dohrajte letos ligy, vyzvala UEFA

Autor: ČTK, jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozhodnuto. Fotbalové mistrovství Evropy, které mělo letos v průběhu června a července hostit dvanáct zemí napříč Evropou, je kvůli pandemii koronaviru přeloženo o jeden rok. UEFA to potvrdila v úterý po třetí hodině odpoledne, jako první o tom informovala na svém oficiálním twitterovém účtu norská fotbalová asociace. UEFA zároveň do odvolání přerušila všechny své soutěže včetně Ligy mistrů a Evropské ligy. Žádnou soutěž nechce rušit.Zástupci 55 členských zemí UEFA v úterý jednali prostřednictvím telekonference o tom, jak naložit s mistrovstvím Evropy. Konečný verdikt padl v úterý krátce po řetí odpoledne. Jako první rozhodnutí propálil norský fotbalový svaz.

„UEFA se rozhodla odložit mistrovství Evropy do roku 2021. Hrát se bude od 11. června do 11. července příštího roku,“ napsala na oficiální twitterový účet norská fotbalová asociace.

Závěrečný turnaj se měl letos původně konat od 12. června do 12. července a poprvé v historii ho mělo hostit 12 zemí. Poté, co v Evropě propukla pandemie nového typu koronaviru a řada vlád vyhlásila přísná opatření včetně omezení volného pohybu lidí, bylo prakticky jisté, že šampionát se v létě nebude moct odehrát.

Česko se v základní skupině utká s Chorvatskem, Anglií a jedním ze čtyř vítězů play off podle Ligy národů.

Los EURO 2020 >>

Evropský nebo světový šampionát ve fotbale byl odložen nebo zrušen poprvé od druhé světové války a premiérově se odehraje v lichém roce. Přesunutí Eura by mělo pomoci jednotlivým zemím dohrát domácí soutěže, které asociace kvůli šíření nákazy přerušily.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE>>>

Odložení šampionátu na příští rok podporovala i česká strana, kterou na videokonferenci zastupují předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík a generální sekretář Jan Pauly.

Server The Athletic uvedl, že odložení EURO o rok bude UEFA stát asi 275 milionů liber (8,2 miliardy korun). Podle webu bude Evropská fotbalová unie tuto částku požadovat po jednotlivých ligových soutěžích a klubech jako kompenzaci.

Fotbalové turnaje, které se uskuteční v roce 2021
EURO mužů (11. června - 11. července)
EURO žen (7. července - 1. srpna)
Liga národů (2. - 6. června)
EURO do 21 let (9. - 26. června)
Mistrovství světa klubů se bude též hrát během června

Fotbalové Euro je odloženo o rok! UEFA reagovala na pandemii koronaviru

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud