Ukážeme kuráž! Hymna repre od Tří sester sklízí kritiku - VIDEO | iSport.cz
24. března 2021 • 13:10

Češi mají song na EURO od Tří sester. Sklízí kritiku, Kučera psal o roce 1996

Autor: rou, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
9
TOP VIDEA
ANKETA: Teprve semifinále má grády, hlásí Pavelec. Tlustý chce do finále Boleslav
INSIDER: Trpišovský je nad Vrbou, říká Šmicer. Jak musí posílit Sparta?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová reprezentace v rámci vyhlášení ankety Fotbalista roku 2020 představila píseň, s níž v zádech vyrazí na EURO 2021. Song s názvem Ukážeme kuráž! nahrála kapela Tři sestry, klip natočil režisér Petr Kolečko spojený třeba se seriály Okresní přebor či Most. Minimálně na sociálních sítích ale píseň příliš pozitivních ohlasů neposbírala. „Řekl jim někdo, že se jede na EURO 2021, ne 1996?“ ptal se třeba rapující záložník Teplic Tomáš Kučera.Herec Vojtěch Dvořák jako fanoušek české reprezentace balí na EURO, nastupuje do taxíku k Liboru Sionkovi a... skončí v hospodě, kde prožívá zápas s dalšími příznivci, kterým k tomu hraje skupina Tři sestry.

„Příprava je fuška, trenér křičí z kabiny, elektronická tužka odhalí nám slabiny,“ pěje lídr legendárního uskupení František Moravec, alias Fanánek. „Ukážem kuráž! EURO! Ukážem kuráž! EURO! Česká repre jede!“ zní pak fanouškovský refrén.

„U komedie se nemůže člověk na nic vymluvit, vtip prostě funguje, nebo ne a divák se buď směje, nebo ne. Žánr komedie je tedy obecně vcelku dobře měřitelný, ale vytvořit ho není vůbec lehké. Vymyslel jsem vlastně úplně jednoduchý scénář o tom, jak je krásné mít rád fotbal, pivo a Tři sestry,“ usmívá se režisér klipu Kolečko.

„My jsme se snažili už párkrát udělat fotbalovou píseň a většinou se nám to jako kapele moc nepodařilo. Tentokrát se nám ale zdálo, že bychom mohly konečně už ty zkušenosti zúročit,“ věří zpěvák Tří sester Fanánek.

Tři sestry nahrály song pro fotbalovou reprezentaci
Tři sestry nahrály song pro fotbalovou reprezentaci

Devadesátková hymna

Na sociálních sítích to tak ale moc nevypadá. Na YouTube u songu více než dvojnásobně převažují negativní reakce, kritika prší všude. „Máte můj obdiv. Přijít s něčím horším, než jsou zelený dresy, už chce opravdu kumšt...“ píše oblíbený satirický profil Neobjektivní novinář k příspěvku na reprezentačním Twitteru.

„To, že pro hokejovou reprezentaci tady dělá hymny Kabát a pro fotbalovou Tři sestry, o nás jako o národu bohužel říká víc, než je třeba,“ přidává se uživatel hüggo. „Marketing FAČR přesně odráží ten bordel a amatérismus, který na svazu panuje. Devadesátková hymna tomu nasazuje korunu,“ pokračuje Michael Kučera.

„Víc křupanský už to být nemohlo. Kdyby to alespoň bylo chytlavý. Česká repre jede? WTF?!“ nechápe ani Petr Fiedler.

„Chtěli jsme, aby to bylo jako po našem, tak jak já to cítím. Tedy že žijeme jako kapela trochu jiný život než vrcholoví sportovci, a proto je tam také zmíněné, že musí fotbalisti dbát na životosprávu víc než my. Je to taková lehounká píseň, která by měla dát najevo, že je potřeba do toho dát všechno,“ odpovídá mu na dálku Fanánek.

Šilhavý: Trable Estonců? Máme s tím zkušenosti. Darida: MS je víc než EURO

Vstoupit do diskuse
9

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

EURO U21 2021 (24. - 31. března 2021, Maďarsko a Slovinsko)
Program a výsledky Česká nominace Města a stadiony

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud