4. prosince 2023 • 20:50

Hlas z Belgie po losu EURO: Slováci jsou předkrm. Schytal to i Stanciu

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
Debaty kolem Sigmy mě trápí. Saňák o přání od Jílka i požehnání od Brücknera
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po sobotním losování EURO 2024 mohli být v Belgii spokojení. Ve skupině E narazí na fotbalisty Rumunska, Slovenska a jednoho z vítězů baráže. Jasný favorit? Jednoznačně je daný! Zatímco trenér Domenico Tedesco o této roli hovořil diplomaticky, novinář Niels Poissonnier z nejprodávanějších belgických novin Het Laatste Nieuws řekl své mínění mnohem víc napřímo.Tadesco odmítl, že by tým patřící od roku 2014 nepřetržitě do TOP 10 nejlepších týmů v žebříčku FIFA, měl postup ze skupiny dopředu v kapse. „Na papíru jsme možná favorit. Fotbal se ale hraje na hřišti, ne na papíře. Například Slovensko prohrálo ve své skupině jen s Portugalskem a pokaždé těsně,“ varoval.

Naopak novinář Poissonnier vidí postupové vyhlídky jasněji. „Jsou to reprezentace, ze kterých si udělá Romelu Lukaku předkrm. Pro útočníka AS Řím, který se blíží ke stovce reprezentačních gólů to budou jen chuťovky,“ nevidí ani v jednom ze soupeřů větší překážku.

Anketa

Kdo vyhraje EURO 2024?

Francie
Německo
Anglie
Španělsko
někdo další

Pozornost věnoval také Nicolaeovi Stanciovi, který má šanci si zahrát podruhé v kariéře s Rumunskem na vrcholném reprezentačním turnaji. Bývalý záložník Sparty a Slavie zažil v Anderlechtu své první zahraniční angažmá, než se vydal sbírat zkušenosti do české ligy. A na belgických stadionech nezanechal valný dojem.

„Pamatujete si ho? Anderlecht za něj zaplatil 10 milionů eur a byly to peníze vyhozené do vzduchu,“ připomněl žurnalista částku, která ze Stancia udělala tehdy nejdražšího rumunského fotbalistu všech dob. Po odchodu ze Slavie v roce 2022 zamířil do čínské ligy. „A nyní je mu 30 a působí v průměrném saúdskoarabském klubu Damac FC,“ završil Poissonnier nelichotivé hodnocení.

Vstoupit do diskuse
5

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * AC Milán - Slavia v TV * Sparta - Liverpool v TV

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud