Plzeň fandí Lafatovi: Pokud to někoho rozčiluje, je to jeho problém | iSport.cz
14. listopadu 2014 • 16:21

Plzeň fandí Lafatovi: Pokud to někoho rozčiluje, je to jeho problém

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
Plzeň bude fandit i Lafatovi: Pokud to někoho rozčiluje, je to jeho problém
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyprodaný plzeňský stadion. Parádní atmosféra. Bitva o první místo v kvalifikační skupině. Co víc si přát? Nedělní zápas fotbalové reprezentace s Islandem slibuje zajímavou podívanou. A těší se i sparťané, kteří před dvěma týdny odsud odjížděli s porážkou 0:2.„V Plzni je vyprodáno, diváci nás poženou. O to nemám strach,“ nemůže se dočkat reprezentační útočník David Lafata. Případných nadávek ze strany domácího publika se neobává. Věří, že zájmy národního týmu přebijí všechno ostatní.

„Jestli některé lidi rozčiluje, že v reprezentaci hrají sparťané, to je jejich problém. To my už neovlivníme. Neřeším to,“ krčí rameny.

Ačkoliv nedávno se Spartou v Plzni prohrál, tamější prostředí obdivuje. Říká, že je fotbalovější než před několika lety. „Že jsme neuspěli, to se nedá nic dělat. Ale stadion, který tam postavili, je pěkný. Tribuny jsou blíž než to, co tam bylo dřív,“ naráží na atletickou dráhu někdejších Štruncových sadů.

David LafataDavid LafataFoto Barbora Reichová (Sport)
Samotný souboj klubových rivalů, který byl v určitých fázích hry docela vyhrocený, se prý na reprezentačním srazu nerozebíral.

„Vůbec jsme to neřešili. Neproběhly ani žádné narážky ze strany Plzeňáků,“ tvrdí Lafata.

Na kvalifikační zápas se těší i z toho důvodu, že na 99 % nastoupí znovu od první minuty. Dříve na srazy nejezdil jako hráč základní sestavy a říkal o sobě, že je turista.

„Teď se mi třikrát povedlo nastoupit a závěr srazu byl pak příjemnější. Ale vždycky jsem se těšil. Na srazy jezdím v úplně stejném rozpoložení jako předtím.“

Po úspěšném vstupu do kvalifikace je jen potřeba krotit euforii. Zvláště před důležitým soubojem o čelo tabulky. „V minulé kvalifikaci jsme také byli v euforii po dvou vyhraných přátelských utkáních, ale pak přijelo Dánsko (0:3) a bylo po euforii. Máme to dobře rozehrané a byla by škoda v tom nepokračovat. Kdybychom Island porazili, postup na EURO bychom zase měli o něco blíž, ale dokud není konec, tak nemůžeme s ničím počítat,“ doplnil zkušený forvard.

Jenže utkání s Islanďany nebude snadné. Naopak. Stejně jako Češi vyhráli všechny tři úvodní zápasy a jejich skóre 8:0 je impozantní. Ne nadarmo Tomáš Sivok říkal, že nedělní duel bude hodně bolet.

„Musíme se připravit psychicky na to, abychom soubojům neuhýbali. A když nějaké rány přijmeme, musíme je umět i rozdat. Aby to bolelo i Islanďany!“ dodal Lafata.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud