5. června 2015 • 15:40

Střídání ligových kanonýrů. Zraněného Lafatu v repre nahradí Škoda

Autor:
Milan Škoda nahradí v reprezentaci zraněného Davida Lafatu
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českým fotbalistům bude v zápase evropské kvalifikace na Islandu 12. června chybět útočník David Lafata. Třiatřicetiletý kapitán pražské Sparty si při dnešním tréninkovém zápase zhmoždil koleno. Lafatu v nominaci nahradí jiný kanonýr Milan Škoda ze Slavie, který byl do národního týmu povolán poprvé v kariéře.Lafata při dopoledním modelovém utkání proti reprezentační dvacítce na Strahově špatně dopadl a musel být odvezen do nemocnice.

"David bohužel k utkání na Island nemůže ze zdravotních důvodů odcestovat. Nicméně vyšetření magnetickou rezonancí kolena neprokázalo poranění vazů ani menisků," uvedl v prohlášení tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa. Lafata by tak mohl stihnout začátek nového ročníku a kvalifikaci Sparty do Ligy mistrů.

Devětadvacetiletý Škoda má za sebou životní sezonu, v níž vstřelil za Slavii 19 ligových branek a pouze o jeden zásah skončil v tabulce střelců druhý právě za Lafatou. Přestože se o jeho nominaci do reprezentace hovořilo už delší dobu, trenér Pavel Vrba mu dal šanci až nyní.

"Těší mě, že mohu reprezentovat, zvlášť, když je to poprvé. Ale za této situace je to nepříjemné, když se někdo zranil," řekl Škoda pro web Slavie. "Je to krásné završení sezony. Jsem moc rád, že jsem se v ní dostal i do repre," uvedl urostlý útočník. Telefonát od manažera Dušana Fitzela ho zastihl na Vsetínsku během dovolené s přítelkyní.

Škoda by si proti Islandu i rád zahrál. "Jestli zasáhnu do hry, to nevím. Přeci jen tam jedu jako náhradník, ale byl bych samozřejmě rád, kdybych dostal šanci. Třeba i na chvilku," řekl bývalý hráč Bohemians 1905.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze