9. září 2015 • 10:21

Mistři světa? San Marino fanaticky slavilo, dalo gól venku po 14 letech

Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?

Střela z přímého kopu a gól. Spoluhráči naháněli střelce po hřišti, naskakáli na něj také lidé z lavičky. I takhle se může slavit trefa na 1:1 v kvalifikačním duelu. Fotbalisté San Marina ho totiž vstřelili na hřišti soupeře po více než 14 letech. Přesto nakonec v Litvě prohráli.

Hrdinou San Marina se stal Matteo Vitaioli. Právě on vystřelil z trestného kopu, míč prošel zdí a skončil v brance. Jeden z klíčových hráčů reprezentace, která zná až na pár výjimek pouze prohry, vyrovnal v 55. minutě v kvalifikačním utkání v Litvě na 1:1.

Tím začala fanatická oslava. Fotbalisté San Marina totiž naposledy skórovali venku v roce 2001 při utkání na půdě Lotyšska. Na šťastného střelce okamžitě naskákali spoluhráči, na hřiště vběhli i další hráči a členové realizačního týmu z lavičky. Jako kdyby tým právě vyhrál mistrovství světa.

VIDEO | Hráči San Marina fanaticky slavili gól v Litvě

Přestože Litva hrála od 50. minuty o deseti, San Marino se ovšem nakonec nedočkalo ani bodu. Historický gól nestačil, domácí favorit rozhodl o výhře v 92. minutě.

Fotbalový trpaslík tak zůstal v kvalifikační skupině E jasně poslední s jedním bodem a skóre 1:27. Přesto měli v San Marinu paradoxně důvod k oslavám.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)