Mistři světa? San Marino fanaticky slavilo, dalo gól venku po 14 letech

Autor: pod
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Střela z přímého kopu a gól. Spoluhráči naháněli střelce po hřišti, naskakáli na něj také lidé z lavičky. I takhle se může slavit trefa na 1:1 v kvalifikačním duelu. Fotbalisté San Marina ho totiž vstřelili na hřišti soupeře po více než 14 letech. Přesto nakonec v Litvě prohráli.

Hrdinou San Marina se stal Matteo Vitaioli. Právě on vystřelil z trestného kopu, míč prošel zdí a skončil v brance. Jeden z klíčových hráčů reprezentace, která zná až na pár výjimek pouze prohry, vyrovnal v 55. minutě v kvalifikačním utkání v Litvě na 1:1.

Tím začala fanatická oslava. Fotbalisté San Marina totiž naposledy skórovali venku v roce 2001 při utkání na půdě Lotyšska. Na šťastného střelce okamžitě naskákali spoluhráči, na hřiště vběhli i další hráči a členové realizačního týmu z lavičky. Jako kdyby tým právě vyhrál mistrovství světa.

VIDEO | Hráči San Marina fanaticky slavili gól v Litvě

Přestože Litva hrála od 50. minuty o deseti, San Marino se ovšem nakonec nedočkalo ani bodu. Historický gól nestačil, domácí favorit rozhodl o výhře v 92. minutě.

Fotbalový trpaslík tak zůstal v kvalifikační skupině E jasně poslední s jedním bodem a skóre 1:27. Přesto měli v San Marinu paradoxně důvod k oslavám.

1. Anglie 10 10 0 0 31:3 30
2. Švýcarsko 10 7 0 3 24:8 21
3. Slovinsko 12 5 2 5 19:14 17
4. Estonsko 10 3 1 6 4:9 10
5. Litva 10 3 1 6 7:18 10
6. San Marino 10 0 1 9 1:36 1