6. října 2015 • 17:47

Nahradí Limberského? Vím, že je šance vyšší, tvrdí Novák

Autor:
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na reprezentační sraz přijel už jako zavedený krajánek a pevný člen sestavy dánského FC Midtjylland. Proti Turecku, případně Nizozemsku by mohl dostat šanci od prvních minut. Obránce Filip Novák může být tím, kdo nahradí v reprezentační sestavě Davida Limberského, který po své aféře s řízením v opilosti a následné gólové oslavě v nominaci chybí. "Vím, že šanci mám větší," řekl 25letý obránce během úterního setkání s novináři.V reprezentačním dresu odehrál Novák zatím pouhých deset minut v březnovém přáteláku na Slovensku, teď by ale mohl dostat větší prostor. Na levém kraji obrany, které je jinak vyhrazeno Limberskému, je nyní volné místo.

„Ale ještě je tady Michal Kadlec. Je na trenérovi, jak se rozhodne. Já jsem připravený," uvedl exjablonecký obránce.

Pavel Vrba sice přesné důvody Limberského (ne)nominace nevysvětlil, nicméně téměř jistě jde o trest za obráncův prohřešek s řízením v opilosti a následnou nevhodnou gólovou oslavu v Příbrami.

"Byl jsem ještě v Česku, takže jsem to (Limberského nenominaci) vnímal. Každý svého štěstí strůjcem, ale víc se k tomu moc nechci vyjadřovat. Teď jsem tady a jsem rád," dodal možný adept na základní jedenáctku.

Nahradí Limberského? Vím, že je šance vyšší, tvrdí Novák

Novák má reálnou naději naskočit do zápasů proti velkým soupeřům Turecku a Nizozemsku, kteří navíc bojují o baráž na mistrovství Evropy. "Nemám odehráno prakticky nic. Hrál jsem zatím jen chvíli. Na šanci čekám a až přijde, tak přijde," hlásil Novák beze stopy větší nervozity.

Michal Kadlec, druhý vážný adept na Limberského pozici, má sice o poznání víc zkušeností, nicméně pro Nováka hraje aktuální forma i zápasové vytížení, kterého se mu dostává po přestupu do Midtjyllandu.

„Hrajeme Evropskou ligu, daří se v lize. Momentálně je velká spokojenost," neskrýval Novák. "Ještě, než jsem přišel, tak mi bylo nastíněno, že se mnou počítají do základní sestavy a že je na mě, jak se rychle aklimatizuji. Přiletěl jsem, odtrénoval jeden trénink a hned nastoupil do zápasu a vyhráli jsme. Začlenil jsem se do mužstva, to bylo hodně důležité," přiblížil své začátky po přestupu z Jablonce.

Novák se v Dánsku chytil velmi dobře, od chvíle, co přišel do klubu, odehrál všechny zápasy bez střídání. V Evropské lize proti Bruggám (3:1) vstřelil dokonce premiérový gól.

„Držím si formu, protože se mi vyhýbají zranění. Někdy tam jsou nějaké výkyvy, ale snažím se podávat takové výkony, aby byli trenéři spokojení. A když přijdou i další góly, tak budu jen rád," věřil Novák.

PROTI TURECKU A NIZOZEMSKU DOSTANOU ŠANCI MÉNĚ VYTĚŽOVANÍ HRÁČI

Nahradí Limberského? Vím, že je šance vyšší, tvrdí Novák

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze