13. října 2015 • 09:20

Na Slovensku po postupu fotbalistů šílí: Fantazie, Francie je naše!

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělí slovenští fotbalisté vybojovali premiérovou účast země na mistrovství Evropy, komentovala slovenská média úspěch svěřenců trenéra Jána Kozáka v kvalifikaci evropského šampionátu. Postup si Slováci zajistili pondělní výhrou v Lucembursku."Fantazie! Kozákovci oslavují postup na Euro 2016," napsal na titulní stránce nejčtenější slovenský list Nový čas. Připomněl, že po dvou porážkách a jedné remíze Slováci vyhráli v Lucembursku první podzimní zápas kvalifikace a poprvé postoupili na mistrovství Evropy, jež se uskuteční příští rok ve Francii.

"Jsme konečně tam!" uvedl deník Šport, jenž otiskl titulek ve francouzštině "Bienvenue la Slovaquie!", tedy Vítej, Slovensko.

"Fantazie, Francie je naše!" napsal list Plus jeden deň v reakci na výhru v Lucembursku 4:2, která znamenala přímý postup na šampionát. "To, na co jsme čekali již několika týdnů, se stalo skutečností. Naši fotbalisté naplnili očekávání fanoušků a po pěti letech opět dostali Slovensko na velkou akci. Po světovém šampionátu 2010 v Africe se tak můžeme těšit z dalšího skvělého úspěchu slovenského fotbalu," poznamenal deník.

"Slovensko hraje pod Kozákem atraktivnější fotbal, než bylo předtím zvykem, ale to není hlavní charakteristika týmu. Soupeře spíše převýšil připraveností, disciplínou a odhodláním," napsal na svém webu deník Sme k historickému postupu Slováků na mistrovství Evropy. Ocenil také výkony brankáře Plzně Matúše Kozáčika, který se stal jedničkou ve slovenském výběru krátce před startem kvalifikace. Největší pokrok v reprezentaci podle listu udělal lídr týmu a hráč Neapole Marek Hamšík.

Slováci se dostali na EURO poprvé v historii.
Slováci se dostali na EURO poprvé v historii.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze