Takhle ostrý souboj mezi českými fotbalisty a Slováky na EURO 2016 fanoušci pravděpodobně neuvidí...
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z AMSTERDAMU | Atraktivní souboj se Slovenskem na EURO 2016? Asi k němu v základních skupinách nedojde. Obě země se totiž zřejmě ocitnou při prosincovém losu ve stejném, třetím koši.Češi si dlouho drželi naději na možnost umístění v druhém nejvyšším koši, ovšem prohra s Tureckem a výsledky ostatních týmů je shodila na spodní příčky třetího. Způsob, jak se dostat o patro výš ještě existuje, nicméně musí být splněny tři ze čtyř podmínek.

Jednak musí Češi dnes večer v Amsterdamu zvítězit. Tím pádem by se automaticky naplnila i druhá, protože by Nizozemsko, momentálně šestý tým tabulky koeficientů, podle níž budou jednotlivé týmy rozděleny do čtyř košů, nepostoupilo na EURO.

K tomu musí Chorvatsko prohrát na Maltě, a pokud zvítězí, nesmí se poté probojovat z baráže na závěrečný turnaj.

A totéž platí pro Bosnu a Hercegovinu.

Těžká skupina

Z tohoto výčtu je patrné, že svěřenci trenéra Pavla Vrby velmi pravděpodobně nakonec zůstanou pro los ve 3. koši, což znamená, že jim bude hrozit těžká skupina. Z prvního koše jsou ve hře celky jako Německo, Španělsko, Anglie, Portugalsko, Francie a pravděpodobně Belgie. Z druhé pak přicházejí v úvahu Itálie, Rusko, Švýcarsko a Rakousko (další dva ještě nejsou jistí).

Slušnou naději na třetí koš mají i Slováci. Pokud by se do něj dostali a doplnili Čechy, bude jasné, že si obě země proti sobě v základní skupině na šampionátu ve Francii nezahrají.

Informace vycházejí z žebříčku na stránkách footballseeding.com, v němž připočítávají za výhru 1600 bodů, za remízu poloviční hodnotu a 400 za prohru s tím, že za každý vstřelený gól je 20 bodů, za inkasovaný se odečítá stejná hodnota.

Los se uskuteční 12. prosince v Paříži. 

Tabulka pro nasazení do košů:

1. Německo

2. Španělsko

3. Anglie

4. Portugalsko

5. Francie

7. Belgie

8. Itálie

9. Rusko

10. Švýcarsko

11. Rakousko

16. Polsko

17. Rumunsko

18. ČESKO

19. Slovensko

27. Island

30. Albánie

32. Severní Irsko

33. Wales

20. Maďarsko/26.Turecko

14. Chorvatsko/24. Norsko

účastníci baráže

nasazení
12. Ukrajina

13. Švédsko

15. Bosna a Hercegovina/45. Kypr/28. Izrael

14. Chorvatsko/24. Norsko

nenasazení
20. Maďarsko/26.Turecko/6. Nizozemsko

21. Dánsko

22. Irsko

25. Slovinsko

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze