Chvíle hrůzy, švýcarská hvězda v bezvědomí. Přesto Schär zápas dohrál | iSport.cz
24. března 2019 • 04:40

Chvíle hrůzy, švýcarská hvězda v bezvědomí. Přesto Schär zápas dohrál

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Děsivý zážitek si z prvního duelu kvalifikace EURO 2020 odnesli fotbalisté Švýcarska a Gruzie. Po jednom z rohových kopů se hlavami střetli Fabian Schär a Jemal Tabidze, načež Švýcar zůstal po nárazu ležet v bezvědomí na trávníku. K překvapení všech mu ale poté co se probral, bylo umožněno sobotní utkání dohrát. Mohl tak pomoci reprezentaci Helvétského kříže k výhře 2:0.Běžela 24. minuta zápasu kvalifikace EURO 2020 mezi Gruzií a Švýcarskem, když hosté zahrávali rohový kop. Místo šance na skórování ale po standardní situaci následovaly chvíle, na které se hráčům ani jedné z reprezentací nebude vzpomínat hezky.

Centr Ricarda Rodrigueze se snesl do prostoru nad Jemalem Tabidzem a Fabianem Schärem. Domácí fotbalista míč odhlavičkoval, ale následně se střetly hlavy obou fotbalistů. Gruzínec odnesl souboj krvavým šrámem a dohrával se zafačovanou hlavou. V daný moment ale dopadl hůře švýcarský stoper.

Bezprostředně po střetu hlav se mu podlomily nohy a v bezvědomí zůstal nehybně ležet na trávníku. Okamžitě se k němu seběhli hráči obou týmů a otočili ho do stabilizované polohy. Zároveň začali rychle přivolávat lékařský personál.

Naštěstí se podařilo sedmadvacetiletého obránce probrat a po čtyřech minutách se postavil zpět na nohy. Následovalo však velké překvapení, když mu švýcarští lékaři, a také rozhodčí, dovolili pokračovat v zápase.

Schär tak svým výkonem nakonec mohl přispět k výhře Švýcarů 2:0, kterou zařídili trefami ve druhém poločase Steven Zuber a Denis Zakaria.

Fabian Schär zůstal po střetu hlavami s Gruzíncem Jemalem Tabidzem ležet v bezvědomí na trávníku. Přesto poté utkání dohrál
Fabian Schär zůstal po střetu hlavami s Gruzíncem Jemalem Tabidzem ležet v bezvědomí na trávníku. Přesto poté utkání dohrál

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud