13. října 2012 • 09:34

HODNOCENÍ po Maltě: Nejlepší byl Limberský, nezklamali Čech ani Pekhart

Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?

ČEŠI POD LUPOU | Uf, to je úleva! Česká reprezentace splnila první část svého úkolu a v kvalifikaci na mistrovství světa si po výhře 3:1 nad Maltou připsala první tři body. A co víc, úspěšný večer navíc podtrhl střelec vítězného gólu Tomáš Pekhart, který se konečně dočkal první trefy v národním dresu. Nejlépším hráčem zápasu byl David Limberský, kterému zdatně sekundovali Pekhart, Čech, Theo nebo Sivok.

Petr ČECH 6
První střela mezi tyče hned znamenala gól, ale s Briffovou ránou mohl těžko něco dělat, maltský záložník to trefil perfektně. Zbytek zvládl s přehledem, na konci chytil penaltu.

Tomáš SIVOK 6
Zápas zvládl s větším přehledem než jeho kolega ze stoperské dvojice. Nekazil v rozehrávce, snažil se obranu jako tradičně dirigovat.

David LIMBERSKÝ 7
Nejlepší z českých hráčů. Potvrdil, že si věří, s balonem se nebojí. Snažil se hledat spoluhráče za obranou soupeře. Krásným centrem našel hlavičku Gebre Selassieho, podílel se i na druhé trefě.

Tomáš HÜBSCHMAN 6
V první půli měl víc práce, než čekal, protože Malťané se neuchylovali jen k odkopům a několikrát zahrozili brejky, při nichž musel pomáhat.
Michal KADLEC 4
V úvodu si nejdřív v běžeckém sprintu poradil s Mifsudem, jenže inkasovaný gól z 37.minuty jde především na jeho vrub. Balon, který měl na noze, neodkopl.

Jaroslav PLAŠIL 5
V první půli to rozhodně nebylo ono, navíc se přimotal k inkasované brance. Po změně stran hru zpřesnil, což potvrdil i přihrávkou na Rezkův gól.

Tomáš PEKHART 6
Tak se dočkal. Po 680 minutách v reprezentaci se poprvé trefil. Za snahu si gól zasloužil, prosadil se po pro něj typické akci. Na jeho hře ale bylo dlouho znát, že není v úplné pohodě.

Theodor GEBRE SELASSIE 6
Nebyl tak aktivní jako z levé strany Limberský, ovšem náběh na centr svého parťáka z levé strany načasoval perfektně. V druhé půli odvedl spolehlivý výkon.

František RAJTORAL 4
V soutěžním utkání nastoupil v základní sestavě národního týmu poprvé a nepůsobil tak dravým a přímočarým dojmem jako v dresu Plzeně. I proto šel ze hřiště jako první.

Jan REZEK 5
Z Kypru šly o jeho formě dobré zvěsti, nicméně to v Plzni včera dlouho nepotvrzoval. Do koncovky se dostával minimálně, nakonec se ale střelecky prosadil.

Petr JIRÁČEK 5
Poprvé od své premiéry v národním týmu nastoupil na levém kraji zálohy. Je poznat, že není v někdější formě, míče mu občas uskakovaly. Dojem vylepšil centrem na Pekhartův gól.

Vladimíra Daridu se snaží zastavit Luke Dimech

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)