Čech završí STOVKU! Připomeňte si sen s Nizozemci i turecký horor

Pět památných zápasů Petra Čecha: Česko - Norsko
Česko - Nizozemsko
Česko - Ghana
Turecko - Česko
Černá Hora - Česko
Petr Čech v prokletém zápase proti Turkům na mistrovství Evropy 2008
Smutný Petr Čech sleduje radující se Turky na EURO 2008
23
Fotogalerie
kap, iSport.cz
Kvalifikace MS 2014
Začít diskusi (0)

PĚT PAMÁTNÝCH DUELŮ PETRA ČECHA | Náladu mají pod psa, ale přinejmenším jeden z hráčů utrápeného národního týmu má k úsměvu svůj soukromý důvod. Brankář Petr Čech dnes v Arménii téměř jistě jako druhý hráč české historie odehraje jubilejní stý zápas za reprezentaci, a splní si tak velký sen. „Je mi teprve třicet let, takže ani ta stovka nemusí být konečné číslo,“ věří před kvalifikačním soubojem v Arménii. Deník Sport vybral pět památných zápasů z reprezentační Čechovy kariéry.

"Když jsem byl malý klul, můj sen byl zahrát si za nároďák aspoň jednou. A odehrát sto zápasů? To je samozřejmě velký úspěch. Tím spíš, když vezmu v úvahu svůj věk," povídal Čech, kterému na rekordmana Poborského bude chybět 18 zápasů.

"Osmnáct zápasů je hodně dlouhá doba, ale není to nemožné. Záleží na všech ostatních faktorech, jestli zůstanu zdravý, jestli budu dál hrát a udržím si výkonnost. Bylo by hezké ho překonat, na druhou stranu to není tak, že bych si řekl, že překonám Karla a můžu skončit," pokračuje brankář.

I na něm dnes bude záležet, jestli Češi v Arménií dokáží urvat výhru a udržet se tak ještě ve hře o postup na mistrovství světa v Brazílii.

Projděte si 5 památných zápasů Petra Čecha v reprezentaci a prohlédněte si archivní fotogalerii:

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů