27. března 2017 • 09:27

Češi nesouhlasí s Müllerem: Zbytečný zápas? San Marino zaslouží obdiv

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když Německo porazilo San Marino v kvalifikaci na mistrovství světa 2018 vysoko 8:0, prohlásil útočník Thomas Müller, že to byl zbytečný zápas. Čeští fotbalisté v Serravalle zvítězili 6:0, ale názor německé hvězdy nesdílí. „Já ty kluky obdivuju. Všichni pracují, jsou amatéři, a přesto jsou schopní hrát s námi fotbal," říká například brankář Tomáš Vaclík. Podívejte se ve videu, co si myslí další čeští hráči.Od německé reprezentace dostali příděl, ale na půdě Norska drželi senzační remízový stav až do 77. minuty. Pak se však sanmarinské mužstvo sesypalo a inkasovalo tři branky v rychlém sledu. Češi takový scénář nedovolili a o svém vítězství rozhodli už během prvního poločasu, který vyhráli 5:0 a zbytek zápasu kontrolovali hru.

Názor německého fotbalisty Thomase Müllera, že taková klání jsou zbytečná (více čtěte ZDE>>>), však nesdílí. Naopak. „Hraje se pořád o body. Stát se může všechno. Dívali jsme se na video a Norové i Irové s nimi měli problémy. Chtěli jsme zápas rozhodnout co nejrychleji a nejlépe větším brankovým rozdílem,“ řekl autor dvou branek Antonín Barák.

Češi nesouhlasí s Müllerem: Zbytečný zápas? San Marino zaslouží spíš obdiv

Proti je i záložník Herthy Berlín Vladimír Darida, který se s německým reprezentantem potkává pravidelně v bundeslize. „Já jsem s tím úplně nesouhlasil. Pro San Marino je to zpestření, můžou se ukázat. Velké týmy si zase mohou výborně zahrát, je to takový intenzivnější trénink,“ popsal své dojmy z utkání.

„Zbytečný zápas to pro nás nebyl. Je to kvalifikace na MS. Možná pro Němce ano, ale ti jsou někde jinde. Jejich hráči mají už tak hodně zápasů během roku, takže tenhle jim tak může připadat,“ dodal brankář Tomáš Vaclík, který si v neděli v třináctém reprezentačním startu připsal sedmé čisté konto.

Česká reprezentace bez problémů zvítězila nad San Marinem 6:0
Česká reprezentace bez problémů zvítězila nad San Marinem 6:0

720p 480p 360p 240p
Sivok před zápasem nespal: Pro mě, zkušeného hráče, by bylo selhání fatální

720p 480p 360p 240p
Jarolím: Vést o půli 5:0? Takhle bych si představoval fotbal

720p 480p 360p 240p
Vaclík: Brábovi jsem neřekl nic, umím se vcítit do toho, že člověk nejde do souboje naplno

720p 480p 360p 240p
Barák: Šest gólů je důležitých pro nás i pro fanoušky, ti chtějí vidět góly

Darida: Proti tak hodně zalezlému soupeři už jsem dlouho nehrál

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze