9. června 2017 • 15:45

Saúdové vysvětlili ignorování minuty ticha: Nepatří to do naší kultury

Autor:
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mělo jít o uctění památky obětí teroristů, místo toho je na světě mezinárodní ostuda. Fotbalisté Saudské Arábie se před zápasem s Austrálií odmítli připojit k minutě ticha za oběti nedávného londýnského útoku a schytávali to ze všech stran. Jak stojí v jejich oficiálním prohlášení, své soupeře dokonce o neortodoxním přístupu k tradici informovali předem.Zatímco australští fotbalisté drželi před zápasem asijské části kvalifikace MS (3:2) plánovanou minutu ticha, jejich soupeři ze Saudské Arábie zaujali svá místa, někteří z nich se i protahovali. Jejich chování odsoudili fanoušci a dokonce i členové australského parlamentu, jak se ale zdá, vše bylo plánováno dopředu.

Australská fotbalová federace ve svém prohlášení vysvětluje, že Saudové souhlasili s tím, že minuta ticha bude před výkopem držena, nechtěli se jí ale zúčastnit, protože to odporuje jejich kultuře. "Rozhodli se, že budou respektovat náš zvyk, ale přesunou se na svou polovinu hřiště, kde se rozestaví na svá místa," informovali Australané, co jim bylo sděleno.

"Hráči rozhodně nechtěli vyjádřit neúctu k památce obětí nebo rozčílit jejich rodiny," omlouvají se ve svém prohlášení Saúdové. Všechny ohně to ale rozhodně neuhasilo. "Tohle není otázka kultury, jde o nedostatek úcty. Je to ostuda," řekl poslanec australského parlamentu Anthony Albanese pro místní televizi.

Mezinárodní fotbalová asociace FIFA vyloučila, že by reprezentanty Saudské Arábie měla potrestat. I po přezkoumání incidentu prý není důvod pro jakékoli postihy.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze