Van Dijk trefil Nizozemsku v nastavení proti Německu postup. Francie smutní

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Nizozemska jako poslední tým v Lize národů postoupili do finálového turnaje. "Oranje" v Německu dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu, gólem v nastavení zachránili remízu 2:2 a vyhráli skupinu A1 před Francií.

Němci, kteří už měli jistý sestup do Ligy B, začali v Gelsenkirchenu výborně. Už v deváté minutě otevřel skóre Timo Werner přesným halfvolejem, za jedenáct minut zvýšil Leroy Sané tečovanou střelou po přihrávce Toniho Kroose.

Domácí ale po změně stran nevyužili další šance a nakonec výhru neudrželi. V 85. minutě týmovou akci zakončil tvrdou ranou Quincy Promes a v první minutě nastavení srovnal kapitán Virgil van Dijk po centru střídajícího Tonnyho Vilheny.

Nizozemci díky lepším vzájemným zápasům skončili ve skupině před úřadujícími mistry světa z Francie a přiřadili se k týmům Portugalska, Anglie a Švýcarska. Final Four Ligy národů se uskuteční příští rok v červnu.

Výsledky základních skupin Ligy národů

Skupina A1

Německo - Nizozemsko 2:2 (1:0)
Branky: 9. Werner, 20. Sané - 85. Promes, 90.+1 van Dijk.

Kypr - Norsko 0:2 (0:1)
Branky: 36. a 48. Kamara. ČK: 80. Sielis - 90. Elyounoussi.

Gruzie - Kazachstán 2:1 (0:0)
Branky: 59. Merebašvili, 84. Čakvetadze - 90. Omirtajev.

Andorra - Lotyšsko 0:0
ČK: 38. Šabala (Lotyšsko).

Skupina D4

Lichtenštejnsko - Arménie 2:2 (1:1)
Branky: 44. Büchel, 47. Hasler - 9. Adamjan, 85. Karapetjan.

Makedonie - Gibraltar 4:0 (1:0)
Branky: 27. Bardhi, 67. a 80. Nestorovski, 90.+2 Trajkovski.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905