Van Dijk hrdinou díky papírku, pak dojal svět: Proč objímal sudího? | iSport.cz
20. listopadu 2018 • 14:14

Van Dijk hrdinou díky papírku, pak dojal svět: Proč objímal sudího?

Autor: rou
TOP VIDEA
Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takovou scénu na fotbale jen tak neuvidíte. Nizozemec Virgil van Dijk v Lize národů v Německu vyrovnal v závěru na 2:2 a zařídil tak svému týmu postup do Final Four nové mezinárodní soutěže. Po zápase se ovšem obránce Liverpoolu nevrhl ihned do divokých oslav, ale v krásném lidském gestu objal rumunského rozhodčího, jehož přemohly osobní emoce a rozbrečel se.„Ten chlap se úplně složil, stál tam se slzama v očích, protože mu právě zemřela matka,“ vysvětloval Van Dijk. „Popřál jsem mu, aby byl silný a pochválil jsem ho, že duel odřídil výborně. Je to maličkost, ale doufám, že mu to pomohlo,“ dodal hrdina duelu.

Němci, kteří už před zápasem byli odsouzeni k sestupu, rychle vedli díky brankám Tima Wernera a Leroye Saného 2:0, soupeř se nicméně v závěru duelu vzepjal doslova k zmrtvýchvstání. A za vším stál taktický pokyn, který vymysleli asistenti kouče Ronalda Koemana.

Rafael van der Vaart měl jasno, co bylo na papírku, kterým nizozemští trenéři zasáhli do vývoje zápasu s Německem
Rafael van der Vaart měl jasno, co bylo na papírku, kterým nizozemští trenéři zasáhli do vývoje zápasu s Německem

„Za stavu 0:2 se mě Dwight Lodeweges a Kees van Wonderen ptali, jestli nezkusíme něco změnit, a já jsem řekl, že jo,“ popisoval situaci Koeman. Po gólu Quincyho Promese z 85. minuty na 1:2 tak předal Kennymu Tetemu papírek s asistenty ručně napsaným pokynem, aby se Van Dijk z obrany přesunul do útoku.

„Najednou jsem měl v ruce papírek, tak jsem ho předal Kennymu. A skončilo to fantastickým vyrovnáním od chlapíka, který se podle pokynu měl posunout dopředu,“ líčil spokojeně Koeman po postupu svého týmu.

Taktický majstrštyk se pak stal hitem na sociálních sítích, kde třeba bývalá nizozemská hvězda Rafael van der Vaart vtipkovala, že obsahem oné zázračné poznámky byl okřídlený citát Garyho Linekera o vždy vítězných Němcích. Tentokrát to ale nakonec neplatilo...

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud