Slovákům nestačilo vedení 2:0, sejmul je Zahavi. Anglie prohrála s Dánskem

Autor: ČTK, krm
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Slovenska ve čtvrtém kole Ligy národů s Izraelem ztratili dvoubrankové poločasové vedení a prohráli 2:3. V „české“ skupině B2 jsou s jedním bodem poslední a mají blízko k sestupu. Hostům v Trnavě zařídil vítězství hattrickem kanonýr Eran Zahavi. Slovákům chyběl český trenér Pavel Hapal, kterého vyřadil pozitivní test na koronavirus.

Slovenské mužstvo pod vedením asistenta Ota Brunegrafa si díky brankám kapitána Marka Hamšíka a Róberta Maka vytvořilo slibný náskok. Izraelci ale v prvním poločase dvakrát trefili tyč a po změně stran dokonali obrat díky třiatřicetiletému Zahavimu, jenž stihl tři góly za 21 minut.

Kazachstán s českým koučem Michalem Bílkem v Minsku podlehl Bělorusku 0:2 a ve vyrovnané skupině C4 se propadl z první na poslední příčku.

Francie v repríze finále předloňského MS zvítězila v Chorvatsku 2:1. Domácí tak světovým šampionům neoplatili porážku 2:4 z Moskvy a utrpěli třetí porážku v Lize národů. Na rychlou úvodní branku hostujícího Antoinea Griezmanna v Záhřebu odpověděl po hodině hry Nikola Vlašič, ale o triumfu „Les Bleus“ rozhodl v 79. minutě Kylian Mbappé.

Anglie v Lize národů podlehla Dánsku

Portugalsko ve druhém utkání skupiny A3 porazilo Švédsko 3:0 a vede tabulku o skóre před Francií. Úřadující mistři Evropy utkání v Lisabonu zvládli i bez hvězdného kapitána Cristiana Ronalda, jenž se také nakazil koronavirem. Dvě branky vstřelil Diogo Jota, jednou se prosadil Bernardo Silva. Švédové i počtvrté v soutěži prohráli.

Anglie v Londýně nečekaně podlehla Dánsku 0:1 a ve skupině A2 spadla z vedoucí na třetí pozici. Albion po půlhodině oslabil obránce Harry Maguire, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. Krátce poté hostující Christian Eriksen proměnil penaltu a gólem oslavil stý reprezentační zápas.

Itálie v Bergamu remizovala s Nizozemskem 1:1 a ve skupině A1 ztrácí bod na vedoucí Polsko. To ve Vratislavi porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:0 i díky dvěma gólům kapitána Roberta Lewandowského.

Fotbalová Liga národů:

Skupina A1:
Polsko - Bosna a Hercegovina 3:0 (2:0)
Branky: 40. a 52. Lewandowski, 45.+1 Linetty. ČK: 15. Ahmedhodžič (Bosna).

Itálie - Nizozemsko 1:1 (1:1)
Branky: 16. Lorenzo Pellegrini - 25. Van de Beek.

Anglie - Dánsko 0:1 (0:1)
Branka: 35. Eriksen z pen. ČK: 32. Maguire (Anglie).

Island - Belgie 1:2 (1:2)
Branky: 17. B. Saevarsson - 9. a 38. z pen. R. Lukaku.

Chorvatsko - Francie 1:2 (0:1)
Branky: 65. Vlašič - 8. Griezmann, 79. Mbappé.

Slovensko - Izrael 2:3 (2:0)
Branky: 16. Hamšík, 38. Mak - 68., 76. a 89. Zahavi.

Turecko - Srbsko 2:2 (0:1)
Branky: 57. Calhanoglu, 76. Tufan - 22. S. Milinkovič-Savič, 49. Mitrovič z pen. ČK: 90.+1 Yilmaz (Tur.).

Severní Makedonie - Gruzie 1:1 (0:0)
Branky: 90.+3 Alioski z pen. - 80. Kvaracchelija. ČK: 68. Dimitrievski (S. Makedonie).

Estonsko - Arménie 1:1 (1:1)
Branky: 14. Sappinen - 8. K. Hovhanisjan.

Moldavsko - Slovinsko 0:4 (0:3)
Branky: 37. z pen., 42. a 55. z pen. Vučkič, 8. Lovric.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905