Výhra jako med, píší v Portugalsku po Česku. Góly? Pět minut jazzu

Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Za snadné vítězství, o němž rozhodly dva geniální momenty, označila portugalská média čtvrteční triumf Cristiana Ronalda a spol. nad českými fotbalisty ve třetím utkání elitní skupiny Ligy národů. Výhra 2:0 nad výběrem trenéra Jaroslava Šilhavého podle nich chutnala jako med.

„Bylo to snadné vítězství, které se začalo rodit po více než půlhodině. Náskok vytvořený před koncem prvního poločasu představoval důležitý bonus po změně stran. Se zápasem pod kontrolou a vítězstvím na dosah bylo Portugalsko méně pronikavější a přišlo o část svého lesku, ale nikdy neztratilo kontrolu nad vývojem,“ uvedlo internetové vydání sportovního deníku A Bola.

„Vítězství nad Českou republikou chutnalo jako med a Portugalsko je díky tomu v čele skupiny se sedmi body,“ dodal A Bola.

Domácí tým vedený hvězdným kapitánem Ronaldem vstřelil v Lisabonu góly v 33. a 38. minutě. „Pět minut jazzu,“ charakterizoval povedenou pasáž jiný sportovní deník Record.

První branku zaznamenal Joao Cancelo po přihrávce Bernarda Silvy, kteří zopakovali spolupráci z nedělního duelu proti Švýcarsku (4:0). „Koexistence těchto dvou hráčů Manchesteru City přináší ovoce,“ napsal Record.

Šály, vlajky i čeští fans v Lisabonu! Bitva s Ronaldem přilákala davy

Domácí: 33. Cancelo, 38. Guedes

Hosté:

Domácí: Costa – Cancelo, Pepe, Danilo Pereira, Guerreiro – Guedes (88. Palhinha), Carvalho (68. B. Fernandes), Neves (88. Moutinho) – Ronaldo (C), Jota (80. Leão), Be. Silva (68. Vitinha).

Hosté: Staněk – Zima, Brabec, Matějů (80. Král) – Coufal, Souček (C), Sadílek, Havel (46. Jemelka) – Lingr (46. Pešek), Kuchta (46. Jurečka), Hložek (73. Vlkanova).

Domácí: Patrício, Silva, Dalot, Carmo, Palhinha, Moutinho, Silva, Fernandes, Leão, Otávio, Mendes, Vitinha

Hosté: Vaclík, Mandous, Jemelka, Kúdela, Kalvach, Pešek, Jurečka, Tecl, Černý, Zelený, Vlkanova, Král

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905