21. září 2022 • 12:12

Smažené kuře vs. Mbappé. Odmítá akce pro fastfood, ve hře jsou právní kroky

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Viceprezident francouzského zastoupení KFC uvedl, že společnost zvažuje právní kroky kvůli tomu, že se hvězda fotbalové reprezentace Kylian Mbappé odmítá účastnit sponzorských akcí. Firma se následně od jeho výroků distancovala, jednalo se údajně pouze o jeho osobní názor. Mezinárodní řetězec rychlého občerstvení je jedním z partnerů Francouzské fotbalové federace.„Za něco konkrétního jsme zaplatili, a pokud to bude nutné, budeme trvat na svých právech,“ řekl webu Sport Business Club viceprezident KFC France Alain Béral.

Jeho slova dnes společnost korigovala. „Litujeme slov, která včera vyřkl a dnes byla publikována. Byly to jeho osobní názory, jež v žádném případě nevyjadřují postoj firmy. Alain Béral to navíc řekl v soukromém rozhovoru během akce, jež souvisela s jeho funkcí prezidenta národní basketbalové ligy,“ uvedla KFC France.

Béral reagoval na to, že se Mbappé odmítl v úterý zúčastnit fotografování a dalších sponzorských aktivit. Třiadvacetiletý útočník Paris Saint-Germain už dříve prohlásil, že nechce propagovat určité značky, mimo jiné fastfoodové řetězce nebo sázkové kanceláře.

„Rozhodl jsem se nezúčastnit focení kvůli tomu, že francouzská federace odmítla upravit smlouvy týkající se osobnostních práv hráčů,“ uvedl v tiskovém prohlášení Mbappé. Představitelé národního svazu oznámili, že kontrakty s vybranými hráči přehodnotí.

Mistři světa Francouzi se v Lize národů ve čtvrtek utkají s Rakouskem a o tři dny později budou hrát v Dánsku.

 

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud