18. června 2015 • 04:59

Hráli jako áčko na Islandu. A chyběla síla, hodnotí Lvíčata expert

Autor: ,
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po pěti dnech znovu to samé. Výkon české jednadvacítky v úvodním utkání domácího ME s Dánskem připomínal Ivanu Kopeckému sobotní představení áčka v kvalifikaci o EURO 2016 na Islandu. Oba zápasy skončily porážkou 1:2. A společných znaků našel bývalý kouč Lvíčat víc. „Přišlo mi to podobné. První půle výborná, soupeř vůbec nic, ale pak se něco stalo a všechno bylo diametrálně jinak,“ všiml si velké proměny.Právě proměna českého výkonu po přestávce přišla Kopeckému nejvíc zarážející. „Naši hráči přestali na Dány tlačit a prostě je nechali, aby nás překombinovali krátkými přihrávkami. V obranném valu byla spousta mezer a toho soupeř umně využil. Naši si asi mysleli, že to vzadu udrží a budou vyrážet do brejků. Jenže naopak jim nabili,“ popsal Kopecký, jak se zrodil dánský obrat.

V druhé půli také čeští mladíci nedokázali na soupeře vyvinout soustavný tlak. „I to mě překvapilo, že chyběla síla. Vidím to zpovzdálí, ale už po přestávce to vypadalo, že někteří odešli fyzicky. Za stavu 1:2 jsme vůbec nedokázali vyvinout tlak,“ vnímal nedostatky bývalý reprezentační kouč.

Lvíčata prohrála v prvním zápase na evropském šampionátu s Dánskem 1:2

Při absenci vykartovaných Kalase a Kadlece mu také chybělo na trávníku víc osobností, které by domácí dokázaly strhnout v klíčových chvílích. „Jeden dva hráči tam musí zavelet. U nás jsem je neviděl, snad vyjma Kadeřábka. Ten ovšem hraje na kraji, lepší to je ve středu hřiště.“

Jedno je jisté. V dalším zápase si už podobné zaváhání Dovalilovo mužstvo nemůže dovolit, pokud chce udržet šanci na postup do semifinále. „Snad se to zvedne, ale porážka na úvod je v krátkodobém turnaji vždy hodně nepříjemná,“ uzavřel Kopecký své hodnocení.

Kadeřábek: Vestergaard už mi přál hodně štěstí v bundeslize

Petrák: Škoda, vstup do turnaje byl pro nás důležitý

Michal Trávník i Jiří Skalák přišli do hry až ve druhém poločase.
Michal Trávník i Jiří Skalák přišli do hry až ve druhém poločase.

Kliment: Prohra v prvním zápase neznamená nic dobrého

Brankář Koubek: Věřím, že nás prohra nepoloží

Kapitán Dánů Vestergaard: Ve druhé půli jsme ukázali svou pravou tvář

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze