18. června 2015 • 15:21

Skalák smazal vzkaz o svém střídání: Napadlo mě, že z toho může něco být

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moment, který mohl českým fotbalistům do 21 let, pomoci odvrátit porážku s Dánskem. Záložník Jiří Skalák čekal ve druhém poločase u postranní čáry před zahráním přímého kopu na vystřídání, ale na hřiště se dostal až po něm. Po zápase si posteskl na Twitteru: „Těžko k pochopení, na co se čekalo.“ Co se mu nelíbilo? Dnes vysvětloval, že chtěl, aby mu sudí dovolili jít na hřiště dřív.Skalák patří mezi hráče, na které se v českém týmu hodně spoléhá. Kvůli  artroskopii kolena vynechal část jarní sezony a nebylo jisté, zda se stihne do šampionátu uzdravit. I proto se neobjevil v základní sestavě při premiérovém českém zápase na ME a na šanci čekal mezi náhradníky.

Ještě za nerozhodnutého stavu 1:1 v 71. minutě mu už udílel asistent Jan Suchopárek pokyny, zatímco na hřišti byl ošetřovaný obránce Jan Beránek. Skalákův možný nástup se tak oddálil. V 75. minutě byl před dánským pokutovým územím faulován Matěj Hybš a Skalák už nervózně postával u brankové čáry. A zase musel počkat.

"Když jsem se rozcvičoval, přál jsem si, abych tam šel co nejdřív. Když jsem viděl, že jsou kluci pod tlakem, chtěl jsem jim pomoct,“ popsal Skalák s jednodenním odstupem.

Nelze se divit, že chtěl jednu z mála českých příležitostí po výměně stran už stihnout na hřišti. Při přímých kopech se mu daří. Letos z nich skóroval v Synot lize proti Českým Budějovicím, nádherně ze standardní situace zavěsil také proti Slavii. (Podívejte se na videa níže)

Nakonec rozehrál Michal Trávník a míč poslal vysoko a mimo. Mnohem aktivnější Dánové pak v závěru otočili skóre ve svůj prospěch na 2:1. Skalák už podobnou příležitost při standadní stiuaci nedostal.  „Měl jsem jít kopat, třeba by to dopadlo úplně stejně, ale zrovna to bylo v takovou chvíli, že jsem se na to těšil,“ řekl.

Před přímým kopem bylo vidět, jak trenér Dovalil mává k lavičce a komunikuje s vedoucí družstva Terezou Šílovou.  A Skalák, který vzkaz na Twitter umístil hodinu po konci zápasu jako odpověď na zprávu reportéra ČT Davida Kalouse, ho po půl hodině odstranil. „Pak mě napadlo, že z toho může něco být, že by to někdo mohl pochopit tak, že to bylo směřované na realizák. Tak jsem to raději smazal.“

Slavia - Mladá Boleslav: Krásný gól Skaláka z přímého kopu na 3:3

720p 480p 360p 240p
Mladá Boleslav - České Budějovice: Gól Jiřího Skaláka na 2:1

Pavel Kadeřábek se raduje z gólu do dánské sítě
Pavel Kadeřábek se raduje z gólu do dánské sítě
 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze