TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE 20:45 | Čeští reprezentanti do 21 let se chystají na poslední zápas ve skupině domácího EURO. Narazí v něm na Německo, největšího favorita celého turnaje. A Lvíčata musí bezpodmínečně bodovat, dokonce ani remíza nemusí stačit. Těžká úloha, ovšem určitě ne neřešitelná. Němci už totiž na turnaji ukázali i své slabiny, kterých by se dalo využít.Není pochyb o tom, že Němci budou v souboji s českým týmem favoritem. Jenže právě toho by mohl výběr trenéra Jakuba Dovalila využít. Návod ukázali v prvním utkání Srbové. Německé hvězdy je potřeba respektovat, ale ne mít z nich strach.

Postupová matematika

Především německá obrana je zranitelná. Dokázal to nejen laciný gól od Srbska, ale i druhý zápas proti Dánům. Němci sice udrželi čisté konto, ale v prvních dvaceti minutách se o něj několikrát klepali. Důvod? Individuální chyby obránců.

 A právě to je věc, které by se měli čeští fotbalisté pokusit využít. Ne pouze zalézt do bloku a odrážet jeden německý útok za druhým, ale dostat soupeře pod tlak. Vytáhnout presink, německé obránce dohrávat, tvrdě je atakovat.

Němci jsou známí svou trpělivostí. Neštítí se jim dlouhá rozehrávka, často si pomáhají s brankářem Ter Stegenem. Soupeře ukolíbají, unaví a pak udeří. Pokud je ovšem Češi dostanou pod tlak, můžou mít problémy. Němečtí hráči totiž většinou míč ani v tísni nenakopnou, snaží se rozehrávat. A tady vzniká prostor pro zisk míče a postup do otevřené obrany.

Podmínkou ovšem je naprostá jednotnost českého týmu při napadání. Jakmile jeden z hráčů zaspí a včas nedorazí svého hráče, může to mít osudové následky. V tu chvíli Němci dokážou využít sebemenšího okénka, vyrazí rychle dopředu a nájezdy rychlých křídel se už zastavují těžko.

Je velmi důležité, že Lvíčata načerpala výhrou se Srby značné sebevědomí. Jedině zopakováním skvělého výkonu mohou proti Němcům uspět. Výkonem na hranici sebeobětování i fyzických sil. Pokud to Dovalilova parta dokáže, není potřeba se bát ani hvězdných německých jmen.

720p 480p 360p 240p
Německý kouč Hrubesch: Kadlec je dobrý hráč, ale češi jsou silní u bez něj

Příběhy lvíčat: Na fotbal mě donutil chodit táta, vzpomíná Kliment

Dovalil slaví výhru nad Srbskem
Dovalil slaví výhru nad Srbskem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze