Jonáš Bartoš
27. června 2015 • 21:28

Neuvěřitelný výprask Němců. Portugalci byli úžasní, smekl Vrba

TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle čekal málokdo. Silný výběr fotbalové německé jednadvacítky, který měl nalajnovanou cestu za výhrou na evropském šampionátu v Česku, dostal tvrdý direkt. Skvělí Portugalci nadělili velkému favoritovi pětigólový výprask a mohou se těšit na utkání o zlato v Edenu. „Němci na ně dneska neměli,“ hodnotil pro Českou televizi reprezentační kouč Pavel Vrba, který utkání sledoval přímo v Olomouci.Němci se klepali už o samotný postup do semifinále. Českému týmu v závěrečném duelu skupiny chyběl jediný gól, aby prošel do bojů o medaile na úkor velkého favorita. Poté, co Němci díky remíze 1:1 přežili krizový moment, cítili se na velkou jízdu až za zlatem. Tu jim ale překazili nažhavení Portugalci.

V semifinále v Olomouci skončily naděje sebevědomého týmu už po prvním poločase. Portugalci udeřili hned třikrát a zajistili si cestu do utkání o velké zlato. Nakonec zvítězili pět nula, což před utkáním čekal málokdo.

„Portugalci byli technicky o třídu výš, Němci hráli důrazný fotbal, ale nestačilo jim to. Byli úžasní v technice i v samotné technice pohybu. Viděl jsem je v zápase s Anglií, tu také převyšovali. Potvrdilo se, že mají nejlepší mužstvo na turnaji,“ pochválil výkon hráčů z Pyrenejského poloostrova trenér české reprezentace Pavel Vrba.

Portugalci v zápase prokázali, že na šampionát do Česka přivezli opravdu silný výběr. „Nepotvrdili to pouze dnes, ale už v předchozích zápasech turnaje, také v kvalifikaci neztratili ani bod, v play off o šampionát vyřadili Nizozemsko,“ připomněl ve studiu ČT fotbalový expert Martin Hyský.

Portugalská jednadvacítka deklasovala v semifinále EURO 21 silné Německo. Portugalci vyhráli 5:0.
Portugalská jednadvacítka deklasovala v semifinále EURO 21 silné Německo. Portugalci vyhráli 5:0.

Němci byli pasováni za velkého favorita turnaje, výsledek semifinále pro ně musí být obrovský šok. Jednadvacítka západního souseda Česka zažila podobný večer, co dospělá reprezentace Brazílie právě v utkání s Německem během letního mistrovství světa v Brazílii, kdy prohrála 1:7.

Vrcholem bylo vyloučení střídajícího Bittencourta, který ve druhém poločase na hřišti strávil pouhých třináct minut. „Co jsem slyšel, je to dobrá duše týmu. Chtěl se zápasem něco udělat, na této úrovni je rozdíl prohrát 0:4 nebo 2:4. Jeho druhá karta byla trošku zbytečná, možná i přísně posouzená. Němci byli velice frustrovaní, nebyli v pohodě, z dohrávání soubojů pak pramenily karty,“ zhodnotil Hyský.

„Byl to zasloužený výsledek, Portugalci byli po všech stránkách lepší. V některých částech zápasu měli možná štěstí, ale proti Němcům poctivě dohrávali všechny situace a byli technicky lepší. Němci proti fotbalu, který hráli Portugalci, dneska neměli,“ zhodnotil Vrba.

Po Anglii a Itálii tak na turnaji skončil další silný celek. Portugalci se v úterním finále utkají se Švédskem.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze