1. prosince 2016 • 18:28

Těžká skupina pro Česko. Lvíčata jdou na Německo, Itálii a Dánsko

Autor: ,
Fotbalisté české reprezentace do 21 let slaví postup na EURO
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace do 21 let se příští rok na mistrovství Evropy v Polsku v základní skupině utká s Itálií a stejně jako před dvěma lety s Německem a Dánskem. Zápasy skupiny C se budou hrát v Krakově a Tychách. Rozhodl o tom dnešní los v Krakově, kterého se zúčastnilo vedení týmu v čele s trenérem Vítězslavem Lavičkou.Ve skupině A narazí Slovensko s českým trenérem Pavlem Hapalem na Polsko, Anglii a obhájce titulu ze Švédska. V "béčku" se potkají Portugalsko, Srbsko, Španělsko a nováček Makedonie. Šampionát se bude hrát od 16. do 30. června, do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst.

Itálie má na kontě rekordních pět triumfů na mistrovstvích hráčů do 21 let a v kvalifikaci ani jednou neprohrála. Německo, se kterým český tým na loňském šampionátu remizoval ve skupině 1:1, na tom bylo ještě lépe, protože na cestě na turnaj neztratilo ani bod. Dánsko, které loni na Euru český výběr porazilo 2:1, také vyhrálo kvalifikační skupinu bez ztráty bodu.

"Na této úrovni je těžké si vybírat. Bereme to tak, jak nám to bylo z osudí nalosováno. Co mě však zaujalo, že máme dva týmy, se kterými jsme se potkali na minulém Euru," řekl ČTK Lavička. "Jako pozitivní beru to, že jsme byli nalosováni do skupiny C, což je dobrý signál pro fanoušky, protože se bude hrát nejblíž českým hranicím," přidal.

Česká jednadvacítka se na Euru představí posedmé. Největším úspěchem je zisk titulu z roku 2002, o dva roky dřív došla ve finále. V roce 1996 vypadla ve čtvrtfinále a v roce 2007 neprošla ze skupiny. Před pěti lety obsadila čtvrtou příčku a na posledním šampionátu v roce 2015 skončila v domácím prostředí ve skupině.

Los mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Polsku (16. až 30. června):

Skupina A (Kielce, Lublin): Polsko, Švédsko, Slovensko, Anglie.

Skupina B (Gdyně, Bydhošť): Portugalsko, Srbsko, Makedonie, Španělsko.

Skupina C (Krakov, Tychy): Německo, ČR, Itálie, Dánsko.

Program:

16. června: Polsko - Slovensko, Švédsko - Anglie,

17. června: Portugalsko - Srbsko, Španělsko - Makedonie,

18. června: Německo - ČR, Dánsko - Itálie,

19. června: Polsko - Švédsko, Slovensko - Anglie,

20. června: Portugalsko - Španělsko, Srbsko - Makedonie,

21. června: Německo - Dánsko, ČR - Itálie,

22. června: Anglie - Polsko, Slovensko - Švédsko,

23. června: Makedonie - Portugalsko, Srbsko - Španělsko,

24. června: Itálie - Německo, ČR - Dánsko.

27. června: semifinále,

30. června: finále.

720p 480p 360p 240p
Lavička o postupu na EURO: Nejvíce mě těší, že kluci utvořili opravdový tým

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze