16. června 2017 • 22:40

EURO U21: Polsko - Slovensko 1:2. Slováci rychle inkasovali, pak otočili

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Mistrovství Evropy do 21 let v Polsku zahájila bezbranková remíza Švédska a Anglie, když obhájci trofeje trefili břevno a neproměnili penaltu. První hrací den vstoupilo do turnaje také domácí Polsko. Proti Slovensku sice vedlo už v první minutě, góly Valjenta a Šafranka ale zápas otočily a z výhry se nakonec radují Slováci.

Slovensko se na Euro kvalifikovalo poprvé od domácího šampionátu v roce 2000 a proti Polsku nezačalo dobře - už v první minutě otevřel skóre Patryk Lipski. Hapalův výběr ale ještě do přestávky srovnal zásluhou Martina Valjenta a po pauze se ujal vedení po gólu střídajícího Pavola Šafranka. Srovnat mohl Pawel Dawidovicz, vychytal ho však Adrian Chovan.

Hosté: 20. Valjent, 78. Šafranko

Domácí: Wrąbel – Kędziora (C), Bednarek, Jach, Jaroszyński – Dawidowicz, Linetty – Frankowski, Lipski (82. Niezgoda), Kapustka (59. Moneta) – Stępiński (84. K. Piątek).

Hosté: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Lobotka – Rusnák, Bero (90+2. Bénes), Chrien, Mihalík (82. Haraslín) – Zreľák (C) (73. Šafranko).

Domácí: Drągowski, Stryjek, Bielik, Lasicki, Murawski, Moneta, Piątek, Niezgoda, Kubicki, Buksa, Szymiński

Hosté: Rodák, Jakubech, Huk, Vestenický, Špalek, Šatka, Skovajsa, Haraslín, Šafranko, Vavro, Káčer, Bénes

Hosté: Škriniar, Šafranko

Gözübüyük – van Dongen, van Zuilen (všichni NED)