EURO U21: Srbsko - Makedonie 2:2. Nováček turnaje má první bod

Autor: iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Makedonie sice díky dnešní remíze 2:2 se Srbskem poprvé v historii na mistrovství hráčů do 21 let bodovali, stejně jako soupeř ale mají minimální šanci na postup. Oba celky mají ve skupině B jeden bod a na Španělsko s Portugalskem, které spolu hrají večer, ztrácejí dva body.

Srbsko poslal do vedení v první půli Mijat Gačinovič, ale za Makedonii po hodině z penalty vyrovnal Enis Bardhi a sedm minut před koncem ji poslal do vedení Nikola Gjorgjev. Vítězství se ale nováček šampionátu nedočkal, protože v nastavení srovnal Uroš Djurdjevič. Srbsko tak od finálové účasti v roce 2007 na mistrovství stále nevyhrálo.

Hosté: 64. E. Bardi, 83. Gorgev

Domácí: Milinković-Savić – Gajić (46. Filipović), Jovanović, Veljković, Antonov (77. Ožegović) – Grujić (52. Ristić), Nemanja Maksimović – A. Živković, Gaćinović – Djurděvić (C), Plavšić.

Hosté: Aleksovski – Murati, Zajkov, Velkovski, Demiri – Nikolov (C), E. Bardi – Radeski (86. Pivkovski), Babunski (58. Elmaz), Markoski – Avramovski (46. Gorgev).

Domácí: Manojlović, Nikolić, Milenković, Pankov, Ožegović, Čavrić, Bogosavac, Filipović, Meleg, Lukić, Ristić, Radonjić

Hosté: Šiškovski, Ilik, Elmaz, Popzlatanov, Musliu, Amanovik, Bejtulai, Petkovski, Angelov, Kostadinov, Pivkovski, Gorgev

Domácí: Grujić, Plavšić, Jovanović, Veljković, Milinković-Savić, Pankov, Pankov

Hosté: Markoski, Elmaz

Madden – Mather, McGeachie (všichni Skotsko)