21. června 2017 • 22:05

Žolík Havlík zničil Italy: Životní gól, takovou euforii jsem nezažil

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Marek Havlík dorazil za jednadvacítkou na evropský šampionát až dodatečně v sobotu těsně před nedělním úvodním duelem s Německem místo zraněného Aleše Matějů a nakonec českému týmu vystřelil první body v turnaji. Ve středečním druhém duelu skupiny s Itálií v 66. minutě nahradil Martina Haška a jedenáct minut před koncem rozhodl vítězným gólem o triumfu 3:1."Mám takové smíšené pocity. Ještě v pátek jsme začali na Slovácku testy a potom mi trenér (Lavička) volal, že Aleš Matějů má nějaký problém. Nakonec jsem tady," řekl novinářům Havlík.

"Je to takové smutné, když se musím dostat na Euro tím, že se někdo zraní. Ale jsem rád, že jsem tady a mohou klukům pomoci," dodal jednadvacetiletý záložník, který se nevešel do původní nominace na šampionát.

Proti Itálii šel na trávník za stavu 1:0. "Úkoly byly udržet výsledek, bohužel jsme dostali gól," litoval Havlík, který krátce poté ztratil míč a nabídl soupeři brejk. "To jsem měl hodně nervy. Střetly se mi myšlenky, zpracování bylo špatné a pak jsem viděl, jak běží sám na brankáře. Doufal, že to netrefí, naštěstí přestřelil. Hodil jsem to za hlavu a hrál dál," uvedl Havlík.

720p 360p
Havlík: Jsou tu fanoušci z Hradiště, atmosféru si moc užívám

Chvíli nato vstřelil rozhodující gól. "Viděl jsem, že to Choras (Tomáš Chorý) navádí, tak jsem si na něj křiknul. Dal mi to, rychle jsem si to zpracoval, zkusil to pravou, která je spíš na opírání, ale důležitý gól dala," usmál se Havlík.

"Takovou euforii jsem asi ještě nezažil, je to určitě můj nejcennější gól. Ukazoval jsem na tribunu na přítelkyni, která mě sem na Euro dovezla," doplnil s úsměvem.

I po vyrovnání věřil, že český tým dá druhý gól a oživí naději na postup. K němu potřebuje v sobotu porazit Dánsko a bude také záležet na ostatních výsledcích v dalších skupinách. "Od začátku jsme si za tím šli. Šli jsme do toho na 150 procent, že to musíme zvládnout. Povedlo se to a teď to musíme potvrdit v sobotu, abychom ukázali, že tohle nebylo zbytečné," dodal Havlík.

Vše o EURO U21 najdete zde >>

Skupina C

Z V R P Skóre B
1.  Itálie 3 2 0 1 4:3 6
2.  Německo 3 2 0 1 5:1 6
3.  Česko 3 1 0 2 5:7 3
4.  Dánsko 3 1 0 2 4:7 3Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze