Padl rekord Rozehnala! Německo a Portugalsko ve finále ME do 21 let | iSport.cz
3. června 2021 • 23:34

Padl rekord Rozehnala! Německo a Portugalsko ve finále ME do 21 let

Autor: ČTK, ros
0
OH naruby: Kšiltovky dozadu! Neskutečný úspěch českých střelců, aplaus pro tenistky
Sparta - Rapid: Emoce krotí přímo na hřišti i kouč Vrba. Dostal za to žlutou kartu

Fotbalisté Portugalska porazili v semifinále mistrovství Evropy do 21 let favorizované obhájce titulu Španěly 1:0. Jediný gól v Mariboru padl v 80. minutě, kdy Jorge Cuenca tečoval do vlastní branky centr Fábia Vieiry. Portugalci si v neděli zahrají o trofej s Německem, které zdolalo Nizozemsko 2:1 a postoupilo do finále potřetí za sebou. Dvě branky v Székesféherváru zaznamenal Florian Wirtz už v úvodních osmi minutách.

Portugalci si představí ve finále potřetí v historii a poprvé od roku 2015, kdy v Praze podlehli po penaltovém rozstřelu Švédsku. Španělé marně usilovali o třetí finále po sobě. Německo tímto počinem vyrovnalo rekord Itálie z šampionátů v letech 1992, 1994 a 1996.

Němci otevřeli skóre díky Wirtzovi, který ve 29. vteřině zaznamenal nejrychlejší gól v historii Eura jednadvacítek. Překonal tak rekord Davida Rozehnala, jenž na šampionátu v roce 2002 skóroval v semifinále proti Itálii po 41 sekundách.

Fotbalisté Portugalska U21 slaví postup do finále U21

Ofenzivní záložník Leverkusenu Wirtz zvýšil v osmé minutě. Nizozemci zdramatizovali duel v 67. minutě kontaktním gólem Schuurse. Následné Boaduovo vyrovnání ale neplatilo kvůli ofsajdu. Smolař Berisha v utkání třikrát trefil břevno německé branky.

Šampionát jednadvacítek byl původně na programu od 9. do 26. června, ale vzhledem k hrozící termínové kolizi s přeloženým "dospělým" Eurem ho organizátoři netradičně rozdělili na dvě části.

Od 24. do 31. března se 16 účastníků představilo ve čtyřech základních skupinách, z nichž dva nejlepší celky prošly do osmičlenného play off. Češi skončili ve skupině mimo jiné za Španělskem a nepostoupili. Finále se odehraje v Lublani.

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021