7. října 2016 • 22:30

Lavička chválil Lvíčata: Hráli jsme moderní fotbal, je to skvělý počin

Autor: ,
720p480p360p240p
Lavička: Výpadku světel jsem se bál už při rozcvičení
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Vítězslav Lavička dovedl české fotbalisty do 21 let na mistrovství Evropy, přestože před startem kvalifikace jeho týmu věřil málokdo. Lvíčata ale nakonec v bojích o šampionát jen jednou prohrála a navíc se mohla pochlubit jedním z nejlepších útoků v čele s Patrikem Schickem, který s deseti góly vládne tabulce střelců."Je pravda, že v začátku kvalifikace to naše vnímání nebylo takové, že máme na postup," řekl Lavička. "Ale postupem času se vytvořil tým, do kterého přicházeli mladí hráči s ambicí, co chtěli něco dokázat," přidal po výhře 4:1 v závěrečném utkání s Moldavskem, která spolu s prohrou Belgie v Černé Hoře posunula jeho tým na šampionát v Polsku.

Jednadvacítka přitom vstoupila do kvalifikace nejistě, když v úvodu zachraňovala remízu v Lotyšsku (1:1) a doma ztratila v dobře rozehraném duelu s Černou Horou (3:3). "Bylo období, kdy jsme chtěli hrát jinak, ale celkově převažují jen pozitiva," prohlásil Lavička.

Zlom podle něj přišel především po domácí výhře 1:0 nad favorizovanou Belgií. "Bylo to v období, kdy jsme ztratili body remízama, ale Belgie v Jablonci nám ukázala, že se můžeme rovnat i s největším favoritem. A to nám pomohlo do dalších zápasů," řekl Lavička.

720p 480p 360p 240p
Lavička: Výpadku světel jsem se bál už při rozcvičení

Vedle vyzdvihované atmosféry v týmu jde především o předváděnou hru. Češi dali 29 branek a lepší je momentálně pouze Německo (31). Schick, který proti Moldavsku chyběl kvůli nominaci do seniorské reprezentace, navíc s deseti góly vládne pořadí střelců.

"Je to skvělý počin," uvedl Lavička. "Když jsme začínali, tak jsme si řekli, že chceme hrát poctivej fotbal moderního střihu. Ofenzivní, ale i pracovitý po ztrátě míče. A kluci poznali, že když je tam chuť a aktivita, tak z toho jsou výsledky. Hráči se s tím ztotožnili," dodal.

Proto podle něj hráče nerozhodila ani zářijová prohra v Belgii, po které už český tým neměl postup ve vlastních rukách. "Tým šel za tím. Takže i když jsme před měsícem prohráli v Belgii, tak jsme věděli, že naše cesta do Polska nekončí, a jsem rád, že se to ve Znojmě potvrdilo," uvedl.

720p 480p 360p 240p
Černý: Proč bychom hráli vzduchem, když nám to jde po zemi?

720p 480p 360p 240p
Jankto: Dva góly mi snad pomůžou i v klubu, akorát v Udinese zrovna skončil trenér

720p 480p 360p 240p
Trávník: V Černé Hoře se nehraje lehce, věřili jsme v její pomoc

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze