Český talent roste v Německu! Kušej je jedním z klenotů juniorské bundesligy | iSport.cz
15. prosince 2017 • 04:35

Český talent roste v Německu! Kušej je jedním z klenotů juniorské bundesligy

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Exkluzivně z kabiny! Rytíři slavili postup do baráže Exkluzivně z kabiny! Rytíři slavili postup do baráže
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českému fotbalu se klube mimořádný talent. Hraje kousek za hranicemi a sází jednu branku za druhou. Útočník Vasil Kušej přestoupil z Ústí nad Labem do německých Drážďan, a jak se zdá, udělal dobře. Jeho lepšící výkony neunikly ani expertům renomovaného serveru Transfermarkt, který vybral českého střelce jako číslo deset svého Adventního kalendáře talentů. Sedmnáctiletý forvard se tak ocitl mezi 24 nejnadějnějšími hráči světa.Kušej má v této sezoně skvělé statistiky. Na branku mu stačí 79 minut, zatím jich dal 10 a na další 2 přihrál, což dělá z českého mladíka jednoho z nejproduktivnějších hráčů soutěže.

Bez Kušejových branek by Drážďany byly nejhůř střílejícím týmem soutěže a pohybovaly se u dna tabulky. Ví to i vedení klubu, které s ústeckým rodákem podepsalo smlouvu do roku 2022.

Mimořádný talent se ukázal i v českém reprezentačním dresu. Za mládežnické výběry nastoupil ve 12 zápasech, vstřelil jednu branku. 

Kvality mladého útočníka nelze přehlédnout. Jeho výkony zaujaly trenéry ve východoněmeckém klubu natolik, že většinu času tráví s druholigovým A-týmem. V pouhých 17 letech! „Kromě předzápasového tréninku jsem s áčkem každý den,“ potvrzuje Kušej.

V Německu je už dva roky a rozhodnutí si pochvaluje. „Zvolil jsem zahraničí, protože jsem za tím viděl větší příležitost, více možnosti. Bylo to určitě i kvůli rodině. V podstatě jsem pořád doma,“ vypráví sedmnáctiletý supertalent. Trasa Drážďany - Ústí se totiž dá zvládnout autem za necelou hodinku.

Slovák v akademii RB Salcburk: Fyzicky i technicky už jsem úplně jinde
720p 360p

Kušej přiznává, že měl nabídky i z českých velkoklubů. "Dal jsem Drážďanům přednost před Spartou. Určitě toho nelituji," prozrazuje.

Rozdíl mezi Českem a Německem vidí ve spoustě věcí. „Myslím si, že přímo v trénincích to nebude. Je to spíš o přístupu k práci a mentalitě hráčů,“ zamýšlí se. „Každý zápas je tu vyrovnaný, což je dobře. Když hrajete s prvním nebo s posledním, je to pořád stejně těžký zápas. Žádný soupeř vám nedá nic zadarmo,“ pochvaluje si tvrdou práci klíčový hráč drážďanské juniorky.

V Německu si Kušejovy služby pochvalují. Spokojenost nad podepsáním smlouvy s mladým střelcem vyjádřil i sportovní ředitel Ralf Minge: „Máme obrovskou radost, že se tady Vasil usadil a spojil svou budoucnost s Dynamem,“ usmívá se sedmapadesátiletý funkcionář.

Potenciál má v sobě Vasil Kušej obrovský. Dopomohl mu k tomu i trend brzkého odchodu do ciziny, ke kterému se v poslední době uchyluje stále víc českých talentů. A přestože jsou fotbalisté jako Tomáš Ostrák z Kolína nebo David Heidenreich z Atalanty Bergamo pro české fanoušky z očí, můžou být základem další veleúspěšné generace. 

RB Salcburk má akademii, která předběhla dobu. Tady rostou hvězdy
720p 360p

Obří hala, laboratoř, analýza každého kroku. To je unikátní akademie
720p 360p

Co dá akademie Salcburku českým trenérům? Hlavně důraz na rychlost
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud