15. prosince 2017 • 04:35

Český talent roste v Německu! Kušej je jedním z klenotů juniorské bundesligy

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů? LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů?
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českému fotbalu se klube mimořádný talent. Hraje kousek za hranicemi a sází jednu branku za druhou. Útočník Vasil Kušej přestoupil z Ústí nad Labem do německých Drážďan, a jak se zdá, udělal dobře. Jeho lepšící výkony neunikly ani expertům renomovaného serveru Transfermarkt, který vybral českého střelce jako číslo deset svého Adventního kalendáře talentů. Sedmnáctiletý forvard se tak ocitl mezi 24 nejnadějnějšími hráči světa.Kušej má v této sezoně skvělé statistiky. Na branku mu stačí 79 minut, zatím jich dal 10 a na další 2 přihrál, což dělá z českého mladíka jednoho z nejproduktivnějších hráčů soutěže.

Bez Kušejových branek by Drážďany byly nejhůř střílejícím týmem soutěže a pohybovaly se u dna tabulky. Ví to i vedení klubu, které s ústeckým rodákem podepsalo smlouvu do roku 2022.

Mimořádný talent se ukázal i v českém reprezentačním dresu. Za mládežnické výběry nastoupil ve 12 zápasech, vstřelil jednu branku. 

Kvality mladého útočníka nelze přehlédnout. Jeho výkony zaujaly trenéry ve východoněmeckém klubu natolik, že většinu času tráví s druholigovým A-týmem. V pouhých 17 letech! „Kromě předzápasového tréninku jsem s áčkem každý den,“ potvrzuje Kušej.

V Německu je už dva roky a rozhodnutí si pochvaluje. „Zvolil jsem zahraničí, protože jsem za tím viděl větší příležitost, více možnosti. Bylo to určitě i kvůli rodině. V podstatě jsem pořád doma,“ vypráví sedmnáctiletý supertalent. Trasa Drážďany - Ústí se totiž dá zvládnout autem za necelou hodinku.

Slovák v akademii RB Salcburk: Fyzicky i technicky už jsem úplně jinde
720p 360p

Kušej přiznává, že měl nabídky i z českých velkoklubů. "Dal jsem Drážďanům přednost před Spartou. Určitě toho nelituji," prozrazuje.

Rozdíl mezi Českem a Německem vidí ve spoustě věcí. „Myslím si, že přímo v trénincích to nebude. Je to spíš o přístupu k práci a mentalitě hráčů,“ zamýšlí se. „Každý zápas je tu vyrovnaný, což je dobře. Když hrajete s prvním nebo s posledním, je to pořád stejně těžký zápas. Žádný soupeř vám nedá nic zadarmo,“ pochvaluje si tvrdou práci klíčový hráč drážďanské juniorky.

V Německu si Kušejovy služby pochvalují. Spokojenost nad podepsáním smlouvy s mladým střelcem vyjádřil i sportovní ředitel Ralf Minge: „Máme obrovskou radost, že se tady Vasil usadil a spojil svou budoucnost s Dynamem,“ usmívá se sedmapadesátiletý funkcionář.

Potenciál má v sobě Vasil Kušej obrovský. Dopomohl mu k tomu i trend brzkého odchodu do ciziny, ke kterému se v poslední době uchyluje stále víc českých talentů. A přestože jsou fotbalisté jako Tomáš Ostrák z Kolína nebo David Heidenreich z Atalanty Bergamo pro české fanoušky z očí, můžou být základem další veleúspěšné generace. 

RB Salcburk má akademii, která předběhla dobu. Tady rostou hvězdy
720p 360p

Obří hala, laboratoř, analýza každého kroku. To je unikátní akademie
720p 360p

Co dá akademie Salcburku českým trenérům? Hlavně důraz na rychlost
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze