Jednadvacítka zahájila novou éru, v přípravě remizovala s Islandem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Česká fotbalová reprezentace do 21 let v prvním zápase pod vedením nového trenéra Karla Krejčího na soustředění ve Španělsku remizovala 1:1 s Islandem. Nerozhodný výsledek "lvíčatům" zajistil vyrovnávací brankou Ondřej Šašinka.

Češi byli od začátku zápasu aktivnější, ale do vedení šel v 66. minutě Island. Postaral se o to Sveinn Gudjohnsen, syn bývalého útočníka Chelsea nebo Barcelony Eidura Gudjohnsena. Náskok ale Seveřanům vydržel jen chvíli, protože v 71. minutě vyrovnal střídající Ondřej Šašinka.

"V mých očích jsme dostali laciný gól, který ale kluky zároveň trochu probudil, což vyústilo ve zlepšenou hru, větší tlak a vyrovnání," uvedl na webu FAČR Krejčí. "V závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale další šance jsme neproměnili," dodal.

Druhý zápas čeká jednadvacítku ve Španělsku proti výběru Mexika.