Euro jednadvacítek vyhráli Španělé. Němcům oplatili dva roky starou porážku | iSport.cz
30. června 2019 • 22:40

Euro jednadvacítek vyhráli Španělé. Němcům oplatili dva roky starou porážku

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Fotbalisté Španělska vyhráli mistrovství Evropy do 21 let. Ve finále v Udine porazili Německo 2:1 a obhájci trofeje vrátili dva roky starou porážku 0:1 z vyvrcholení minulého Eura v Polsku.

Svěřenci Luise de la Fuenteho šampionát ovládli poprvé od roku 2013 a celkovým pátým triumfem dorovnali historicky nejúspěšnější zemi ME jednadvacítek Itálii.

Zápas v Udine gólově otevřel už v osmé minutě Fabián Ruiz, v 69. minutě přidal pojistku další záložník Dani Olmo. Těsně před koncem už jenom snížil Nadiem Amiri.

Španělé začali aktivněji a v osmé minutě se ujali vedení, když Ruiz dostal prostor a povedenou střelou zpoza šestnáctky zamířil přesně k tyči Nübelovy branky.

Mnoho dalších pěkných momentů však první půle nenabídla. Němci postupně vyrovnali hru a krátce před pauzou si vytvořili větší tlak, ale ze série rohových kopů nic nevytěžili.

I do druhého dějství vstoupili lépe obhájci. Amiriho skákavý pokus nadvakrát zastavil Sivera a gólman Alavésu si pak poradil i s ránou nejlepšího střelce turnaje Waldschmidta.

Španělské mužstvo se soustředilo na protiútoky a po jednom z nich v 69. minutě zvýšilo na 2:0. Chybujícímu brankáři Nübelovi vypadla Ruizova střela a volný Olmo zblízka obloučkem dorazil míč do sítě.

Ruiz následně mohl zápas zřejmě definitivně rozhodnout, ale po narážečce se střídajícím Mayoralem zamířil těsně vedle. Další španělský náhradník Soler pak v 81. minutě napálil břevno.

Němci na konci ještě finále zdramatizovali, když Amiri v 88. minutě tečovanou střelou snížil. Hráči "La Rojita" však těsný náskok udrželi a mohli slavit.

Španělsko - Německo 2:1 (1:0)

Branky: 8. Ruiz, 69. Olmo - 88. Amiri. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Kamphuis (video, Niz.). ŽK: Vallejo, Núňez, Sivera (všichni Šp.). Diváci: 25.132.

Španělsko: Sivera - Martín, Núňez, Vallejo, Firpo - Roca, Ruiz (78. Merino) - Olmo, Ceballos, Fornals (72. Mayoral) - Oyarzabal (55. Soler). Trenér: De la Fuente.

Německo: Nübel - Klostermann, Tah, Baumgartl, Henrichs - Serdar (61. Neuhaus), Eggestein (78. Nmecha), Dahoud - Öztunali (72. Richter), Waldschmidt, Amiri. Trenér: Kuntz.